Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy 4 hét alatt...

Normális, hogy 4 hét alatt kell teljesíteni 8 tárgyat?

Figyelt kérdés

Első féléves vagyok.. Ijesztőnek tűnik, ráadásul a vizsgák egymás nyakán vannak :'(


Jelenleg úgy érzem, hogyha reggeltől estig folyamatosan tanulok, akkor talán sikerülnek... Más hogy látja a helyzetét, vagy mit gondol? Bármilyen hozzászólást szívesen fogadok.. Üdv.



2015. dec. 16. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy heten probalj csak 2 tantargyra koncentralni es sikerulni fog:) itolso het itolso 2-3 napjaban meg mindegyiket azveszed es jo lesz
2015. dec. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
nem 4 heted volt rá, hanem 4 hónapod... jobb szakokon már aláírást sem kapnál, ha eddig semmit nem tanultál
2015. dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen normális. Tanulni kell reggeltől estig, sokszor éjjel is. Azért mentél felsőoktatásba... Lesz még rosszabb is, majd megtanulod, mi az a szivatás...
2015. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

egyet értek a többiekkel. 4 hónapja ha semmit nem tanultál,esetleg be se jártál órákra,az a te bajod. gondolom tudtad előre,hogy vizsgák lesznek. lehet ám évközben is tanulni. de gondolom van amiből már voltak zh-k, vagy beadandók? vagy sok tárgyból az aláírás megszerzéséhez kell valamit tenni. nem volt ilyen?

de amúgy nem olyan lehetetlen . heti 2 vizsga kb ha jól értem. biztos vannak könnyebbek is. de elhiszem,hogy van ami nehéz.

amúgy te veszed fel a vizsgákat. én igyekeztem minden hétre egyet felvenni. persze volt ahol nem sikerült,de úgy nagyjából igen. nálunk jövőhéttől kezdődik a vizsgaidőszak február első hetéig tart. szóval van amit már le tudok a két ünnep között,de van ami csak január elejére marad.

2015. dec. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
8 vizsga tényleg sok. Nem értem az ilyen felsőoktatási intézményeket, hiszen jó eséllyel szorgalmi időszakban semmilyen követelmény nem volt, és most kell mindent megcsinálni. Ennek sok értelme nincs. Persze, a hallgató is tehet róla, hogy eddig semmit nem tanult, de az nem is túl inspiráló, hogy 3 hónapig szarnak rá, ki mit csinál.
2015. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Voltak Zh-k, elvileg erős szakon vagyok. Pont ez a baj, hogy több tárggyal túl sokat foglalkoztam csupán azért, hogy az aláírás meg legyen. 2 tárgyat már megcsináltam (vizsga), de a nehéz tárgyakból eddig nem mertem menni elővizsgázni, mert a többi tárgy ZH-ira való felkészülése nem engedte, hogy azokra normálisan tanuljak.. Köszi a válaszokat.
2015. dec. 16. 11:23
 7/11 anonim ***** válasza:

nem 4 heted volt rá, hanem 4 hónapod.


Az semmit sem ér én jogász szakon vagyok szeptembertől tanultam a polgári jog 3-at..4 hét kellett amíg megtanultam..októbertől munkajogot tanultam azt majdnem november végéig, mert hát szóról-szóra tankönyv..decemberben rájöttem hiába tanultam elfelejtettem újra kellett tanulni a polgárt is és a munkajogot is december végén január elején levizsgáztam mindkettőből és maradt 3 hetem a többi 4 tárgyamra amiket lehetetlen volt ennyi idő alatt megtanulni igy lutriztam valamelyikből jót húztam valamiből bukta..össz 3 vizsgát abszolváltam és az idegeim cafatokba..máskor csak vizsga előtt tanulok...és csak jegyzetből! A folyamatos tanulásba az ember kikészül és agyvérzést kap, hogy újra tanulhatja mert elfelejtette..igen-igen érteni kell az oké..de emellett szóról-szóra nem árt visszaadni a tóvényszöveget és nem saját szavaiddal makogni! Ha nem jut eszembe egy szakszó mégis mit mondjak helyette azt hogy humbukfuk nem jut eszembe? :-) A francot....


Kérdező..vizsga előtt jó jegyzetből rövidített kidolgozásból tanulj...vizsgáig tartsd észbe aztán jöhet a köv vizsga :-)

2015. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7# azért csak könnyebb valamit újra feleleveníteni,ismételni, mint teljesen előről megtanulni. legalábbis én ha valamit megtanulok, akkor rá 1-2 hónapra elég ismételni, nem kell újra tanulnom.
2015. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az tényleg durva lehetett (7-es válaszoló), remélem összejönnek neked a továbbiak. Nekem az lenne a fő cél, hogy ne csússzak meg. Ha valamiből megbukok, akkor az legyen olyan tárgy, ami közvetlen csúszás nélkül újra felvehető.. Köszönöm az eddigi javaslatokat és válaszokat.
2015. dec. 16. 16:37
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nem igaz ez a "4 hónapod van rá" duma. összesen 2 tárgyból lehetett elővizsgázni, a vizsgaidőszak pedig 4 hetes. Így, ha mindenképp tágítani akarjuk a "4 hetem van rá" kijelentést, akkor maximum a "6 heted van rá" kaphat helyet, de semmiképp sem 4 hónap.
2015. dec. 16. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!