Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy pszichológusnak hány évig...

Egy pszichológusnak hány évig kell tanulnia és minimum milyen jegyek kellenek egy ilyen szintű felvételihez?

Figyelt kérdés
légyszíves aki ír azt is írja oda hogy tanult-e pszichológusnak és ha tanult a különböző pszichológusfajtának külön-külön kell tanulni vagy az egy csoportba tartozik és érettségihez képest mennyire nehéz tanulni rá?

2015. dec. 18. 04:51
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Hány éves vagy? Nem vagy nagyon képbe a felvételi rendszerrel...

Leérettségizel, egy tárgyból a felvételi tárgyak közül kötelező az emelt. Nemsokára kijön a felvételi tájékoztató a felvin, ott megnézheted, hogy pontosan mik felvételi tárgyak (magyar, töru, biosz, idegen nyev biztosan)

Utána 3 év alapképzés. De ez nem elegende ahhoz, hogy igazán jó pszichológus legyél. Ezt követi 2 év mesterképzés. Van lehetőség doktorit is végezni. Illetve szakosodni is. Ez nagyon eltérő, hogy hányévig tart. De amúgy felvi.hu nagyon nagy segítség, illetve a google is kidob adatokat.

2015. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az 5 éves (3+2) egyetemi képzés az alap, a különböző "pszichológusfajták" ezután szakosodnak, különböző továbbképzések, szakképzések keretében.
2015. dec. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

5 évet kell tanulni ahhoz, hogy pszichológus legyél, a BA csak viselkedéselemző végzettséget ad, amivel semmire se mész. Ezután attól függ, hogy milyen szakirányt választottál, pl. ha pszihoterapeuta szeretnél lenni, akkor az cakompakk kb 11 év, de ha szociálpszichológus, akkor nem kell már tovább tanulnod.

Érettségihez képest mennyire nehéz? Komolyan kérdezed? Erre úgy válaszolnék, hogy 1 darab vizsgára hasonló mennyiségű anyag van feladva, mint a középfokú érettségik összességére. És nekem ebben a vizsgaidőszakban 8 vizsgát kell teljesítenem. A nehézsége még abban áll, hogy teljesen új információkat kell elsajátítanod, olyanokat, amelyekől egy átlagember nem is hallott (dehát ez minden szakon így van), az érettségi tananyaga pedig az alapmáveltséghez tartozik.

2015. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Erre úgy válaszolnék, hogy 1 darab vizsgára hasonló mennyiségű anyag van feladva, mint a középfokú érettségik összességére."


Azért ez erős túlzás.


egy volt pszichológushallgató

2015. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem túlzás, nálunk átlagosan 1 vizsgára kb 1 darab könyv (konkrétan 3-5 könyv fejezetei összeválogatva, tudományos cikkek) plusz a diasor a követelmény. Nyilván kevesebből is meg lehet írni, de akinek nem a 2-es a cél az minimum áttanulmányozza mindet.

Az érettségi lehet mennyiségileg tényleg több mint 1 könyv + diasor, de ha a felkészülési időt és a nehézséget nézzük, akkor szerintem jogos az állításom. Vagyis én magamból indulok ki, az érettségi nekem simán megvolt, a középfokúkra nagyon keveset készültem, mégis nagyon jók lettek.

2015. dec. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az érettségire négy évig készülsz. Szerintem egyébként sem lehet összehasonlítani a kettőt.
2015. dec. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!