Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át lehet év közben jelentkezni...

Át lehet év közben jelentkezni egy másik szakra ugyanabban az iskolában?

Figyelt kérdés

A Semmelweis ETK mentőtiszt szakirányára szeretnék menni, de a biztonság kedvéért bejelölöm az ápolói és a szülésznői szakirányt is, hogyha ne adj' isten nem vennének fel a mentőtisztire, akkor legalább "helyben legyek". Felesleges lépés, vagy van lehetőségem átjelentkezni, ha mégse vennének fel a mentőtisztire?


Nem mintha úgy gondolnám, hogy nem vesznek fel, mert azért ennyire bízom magamban, de azért kell egy B-terv is!


Van valakinek tapasztalata, vagy biztos információja erről?


Köszönöm előre is!

19/L



2015. dec. 26. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

B Tervnek jó egy OKJ is, és akkor aközben lehet tanulni is. Sokkal lightosabb, és ott is van ápoló. Azonban nem értem a felvetésed.

Jelentkezésnél 3 sulit jelölhetsz be.

Sorrend alapján rendezed.

Elsőre berakod a mentőtisztit, utána ápoló és szülésznői.

Ha nem vesznek fel mentőtisztire automatikusan tovább dob a gép, és felvesznek ápolóira. Mivel az volt 2-nak bejelölve.

2015. dec. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a sorrend az megvan, de én mentőtisztnek szeretnék tanulni, és az ápolóit meg a szülésznőit csak azért jelölném be, hogy az adott iskolában tanulhassak, és ha van lehetőség, akkor átjelentkezhessek a mentőtiszt szakirányra év közben.
2015. dec. 26. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Értem, így már tiszta. Szóval csak azért jelölöd be, hogy áttudj majd menni.

Elkell keserítselek ilyen nem létezik, hogy évközben átmész egyik szakról a másikra.

Alapból más órarend, és az egyetemen majdnem minden tárgyra épül valami más.

Szóval várnod kell 1 évet, hogy újra jelentkezhess.

Ezért mondtam az OKJ-t, mert az alatt simán tudsz tanulni is, akár egy új érettségizéshez.

2015. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, köszönöm szépen a segítségedet! :)
2015. dec. 26. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Át tudsz menni első év után, ugyanazok a tantárgyak
2015. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ETK-n tanulok.

Védőnői képzésen tőlünk volt aki átment szülésznői képzésre, valaki optometristákhoz jelentkezett át (1félév, 1 év vége). Szóval lehet vándorolni. :)

2016. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír, köszönöm szépen! :) Akkor marad első három helyen a Semmelweis!
2016. jan. 2. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!