Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-re járni mindegy milyen...

ELTE-re járni mindegy milyen szakra szakra vs. Másik egyetemen kedvelt szakra?

Figyelt kérdés

Régóta az ELTE- Corvinus páros él a fejemben, hogy valamelyikre szeretnék járni. (mindkettőn más érdekelt volna)

Sajnos egy komoly betegség miatt rosszul sikerült az érettségim, így nincs annyi pontom, hogy az ELTE-n olyan szakra járhassak amilyenre szeretnék ( egy az már rögtön kilőve, de többi sem esélyes), csak 1-2 marad mint például mongol, magyar , tibeti meg ilyenek, és nyelvekből se mind sajnos.

Ahhoz, hogy bekerüljek, újra kéne érettségiznem kettő tantárgyból emelten, de megmondom őszintén, kissé demotivált lettem hiszen eddig mindent beleadtam az évek során és ilyen rosszul jött ki, nem tudom, képes lennék-e mindent újra...

Pár másik egyetemen, például Pázmányon már több lehetőségem lenne, de egyszerűen frusztrál az a dolog, hogy mindenki az ELTE-t isteníti, és úgy jár oda sok ember , hogy fele annyit sem tanultak/ voltak szorgalmasak mint én. Ráadásul ELTE-CORVINUS-BME meg Semmelweis az, ami elismert Budapesten, a többi olyan ismert "himi-humi", mindig szidják valamiért, de az ELTE mindig tökéletes...

Teljesen el vagyok keseredve, hogy nem lehet belőlem az, akit szeretnék, és most kényszeredetten kell válogatnom a maradék szak közül, vagy olyan helyre járni ami középkategóriás.


2015. dec. 30. 10:43
 1/6 A kérdező kommentje:
*Szent István Egyetemet kihagytam, elnézést...
2015. dec. 30. 10:52
 2/6 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem még, hogy emelten 90% körül kéne csinálnom, mert alapból van emeltem már.
2015. dec. 30. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki csak a neve miatt megy egy egyetemre, az szerintem nem való oda.

Van egy ismerősöm, volt neki egy álomszakja. Persze B-terv is volt, de B-tervnek csak BME-s szakokat jelölt meg, véletlenül sem ugyanazt a szakot más egyetemen. Miért? Mert ez a BME. Ő nem megy más egyetemre.

Nem vették fel az álomszakra. Helyette ment villamosmérnökre, sé évek oda jár oda. Azt mondja, már megkedvelte, bár még mindig szenved ott. Ugyanakkor nem tudja, mire fog szakosodni, mit fog dolgozni, sőt, néha még azt sem tudja, hány féléve van még hátra. Azt kell mondanom, nem nagyon érdekli. De hát BME. Persze, biztosan jól fog keresni (biztosan?), de mi lett volna, ha egy kicsit kockáztat? (már ha egyáltalán kockáztatás ez)


Szerintem ez egy tanulságos történet. Ami a Te esetedet illeti: szaktól függ, miből hol jó a képzés. Véletlenül se írtad le, milyen szakról csúsztál le az ELTE-n, ezért nem tudok segíteni abban, a Pázmány jobb volna-e. A BME-n sem minden erős, a Corvinuson sem, az ELTE meg gyakorlatilag egy "mamut". De amikor évtizedes mélyponton van a felsőoktatásban tanulók száma, nem helyénvaló az elitizmus.


Emellett azt kell elfogadnod, hogy már felnőtt vagy, és a munkaerőpiacon már önállónak kell lenned. Hacsak nem orvosira jársz, neked kell hozzátenned ahhoz, amit tanulsz, hogy aztán érvényesülni tudj, és nem az egyetemed diplomádon aranyban fénylő nevétől kell csodát várnod.

2015. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek így tényleg semmi értelme. Milyen szak? Az ELTE-n a felsőoktatásban tanulható területek közül a legtöbb megvan. Jog, természettudomány, informatika, bölcsészet, társadalomtudomány, tanári, és gondolom még ki is hagytam valamit...


Ha pl. bölcsészettel akartál foglalkozni, nem ajánlom, hogy informatikára menj, pedig oda rekord alacsony pontszámmal be lehet kerülni. Ha hasonló területre tudsz menni, akkor nyugodtan tedd azt. De nyugodtan mehetsz "kisebb" nevű egyetemre is, nem csak az ELTE van, hidd el.

2015. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

" és úgy jár oda sok ember , hogy fele annyit sem tanultak/ voltak szorgalmasak mint én"


Ne haragudj, de a leírásodból te sem tűnsz túl szorgalmasnak. Ugyanannyi esélyed van bekerülni, mint bárki másnak. Ja, hogy ők leteszik a két emelt szintű érettségit, te meg "demotivált" vagy? Az nem az ő problémájuk.


Döntsd el mit akarsz. Lehet akarni a legjobbat, de ahhoz a legjobbak közt is kell lenni. Ennyi. Te döntöd el, hogy kihozod magadból a maximumot, és akkor legrosszabb esetben is elmondhatod magadról a végén, hogy te MINDENT megtettél.


Vagy dönthetsz úgy, hogy beéred a könnyebbel, de akkor ne sírjon a szád, hogy nem ELTE van írva a diplomádba.

2015. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ELTE-re, de csakis arra a szakra amit szeretnél.


Ne válasz gagyi egyetemet, de különösen ne válasz olyan szakot, amit nem csinálnál szívvel-lélekkel.

2016. jan. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!