Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez igaz az egyetem...

Szerintetek ez igaz az egyetemekkel kapcsolatban? SOS

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy pélául akit a legutolsó helyre vesznek fel pontszámilag, tehát ő hatérozza meg a ponthatárt, azaz a legutolsó ember akit felvettek adott szakra, az biztos hogy kiesik? Vagy akik az utolsó helyeken vannak, azok általában kiesnek, és csak a sokkal több pontszámmal rendelkező emberek maradnak bennt, vagy van esélye a kisseb pontszámmal, de felvett hallgatóknak is?
2016. jan. 4. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha valakit felvesznek, akkor onnantól csak rajta múlik, bennmarad-e vagy kiesik. Vagy tanul, vagy nem.
2016. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Nettó baromság.

Nyilván, általában, aki szorgalmas volt középiskolában, az szorgalmasabb lesz egyetemen is, de ez abszolút nem törvényszerű. Az egyetemen nem tudja senki, hogy milyen ponttal jöttél. Tiszta lappal indulsz, minden rajtad áll vagy bukik.

2016. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Szükségszerű kapcsolat nincs a két dolog között. Statisztikát persze lehetne csinálni belőle, vizsgálni az összefüggés erősségét. Nem tudom, hogy ilyen készült -e már, vagy van-e valahol táblázat a felvételi pontszámokról, és a tanulmányi eredményekről.
2016. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Biztos előfordul ilyen eset is, de szerintem egyáltalán nem ez a jellemző. Nekem pl. csak 392 pontom lett, mégis jobban teljesítek a 420-430 pontos társaimnál, de van egy lány, aki 370 pontot írt és ő is nagyon ügyes.

Az egyetmen már nem elég csak a seggelés, mint a gimnáziumban.

2016. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Szakfüggő is.

Van egy rakás 400 pont fölötti szak, na ott már a 400 pontos is biztosan jó képességű, hiába ő lett az utolsó ha teszem azt pont 400 volt a ponthatár. A pontok meg ugye nem tükrözik egy szak nehézségét.


Ezzel szemben ha valaki 280 ponttal éppen bekerült valami kemény műszaki szakra az jó eséllyel nem fogja bírni, aki a lényegesen könnyebb érettségin ennyit tudott összehozni annak nem igazán való az annál sokkal keményebb egyetem. Persze kivételek azért vannak.


Aztán lehet, hogy van aki az érettségit csak eltrógerkodta, de aztán észbe kap és egyetemen belehúz. Nagyon sok múlik az egyénen.


Lényeg, hogy nem lehet általános következtetéseket levonni.

2016. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pl 415 körül volt annó a határ, az enyém nem sokkal volt fölötte, és most a jobbak közé sorolom magam az eredményeim alapján. Nem egy olyan szaktársam van viszont aki hosszú félévek óta nem tud átmenni néhány tárgyon vagy le van maradva egyébként is. Szerintem szorgalom kérdése, a jó képességek adottak lennének.
2016. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!