Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Proginfó és gazdinfó egyszerre?

Proginfó és gazdinfó egyszerre?

Figyelt kérdés
Jelenleg az ELTE-re járok mint programtervező informatikus Bsc-s, és gondolkozom azon, hogy majd elkezdem a Corvinus gazdaságinformatikus szakot. Mennyire lenne nehéz a kettőt párhuzamosan vinni? Mennyi az átfedés a tárgyak között (tehát többnyire el lehet-e ismertetni, amit már elvégeztem)? Vélemnéyekre, esetleg tapasztalatokra volnék kíváncsi.

2016. jan. 4. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább végezz el egy tetszőleges gazdasági szakot. Proginfó mellett/után röhögve menni fog. Egy proginfós diploma mellett egyébként nem sokat ér egy gazdinfós.
2016. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Proginfó mellett/után röhögve menni fog."


Hát azért nincs túl sok átfedés a tárgyaknál, nem tudom, hogy mennyire készít fel a számvitelre, pénzügyi számításokra meg hasonlókra a proginfó, de szerintem kb semennyire...


Gazdinfóra járok Corvinusra. Sokan csinálják azt hogy egy mérnökinfó vagy proginfó bsc után, eljönnek ide msc-re. Elég jól néz ki egy ilyen diploma, az előző válaszoló szerintem egyáltalán nincs képben.


A tárgyak elfogadtatásánál ahogy a tanterveket nézem, szerintem maximum 1-2 matekos tárgynál lenne esélyed. Amúgy programozós tárgyaknál általában rugalmasak a tanárok, volt már többször is olyan, hogy a tanár felajánlotta, hogy aki úgy érzi, hogy az előadás diák alapján a tárgy anyagát már most tudja, annak lehetősége van egy projektfeladattal/előrehozott vizsgával letudni a tárgyat és nem kell bejárnia. Tehát erre esetleg lenne esélyed, de ez a legoptimistább esetben is szerintem 3-4-5 tárgy kiütését jelentené.


Nem a világ legnehezebb szaka a Corvinuson a gazdinfó az biztos, de bőven van itt is orálozás és szerintem egy proginfó mellé maga a halál lenne, pláne a vizsgaidőszak. Persze valószínűleg meg lehet oldani, volt is egy évfolyamtársam aki mellette BME mérnökinfót végzett, de mostanában nem látom, vagy passzivált, vagy feladta inkább ezt.

2016. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Sokan csinálják azt hogy egy mérnökinfó vagy proginfó bsc után, eljönnek ide msc-re. Elég jól néz ki egy ilyen diploma, az előző válaszoló szerintem egyáltalán nincs képben."


A kérdező szerintem két BSc-re gondolt, nem az egyik BSc után másik MSc-re. Utóbbinak tényleg van értelme, előbbinek meg tényleg nincs. Többek között pont azért, mert proginfó BSc-vel el lehet menni gazdinfó MSc-re.

2016. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A kérdező szerintem két BSc-re gondolt, nem az egyik BSc után másik MSc-re. Utóbbinak tényleg van értelme, előbbinek meg tényleg nincs. Többek között pont azért, mert proginfó BSc-vel el lehet menni gazdinfó MSc-re."


Igen, tudom hogy erre gondolt, csak megjegyeztem ezt is, mint alternatívát.

2016. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat. Mesterképzésen egyelőre nem gondolkozom; viszont, ha még mindig marad a két Bsc felállás, akkor milyen gazdasági szakot érdemes még elvégezni mellé? Tudtommal az infó-közgáz kombináció nem szokott rossz lenni. Vagy pénzügy?
2016. jan. 17. 01:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan szak sincs, hogy közgáz, meg olyan se, hogy pénzügy.

Pénzügy-számvitel van, szerintem kb öngyilkosság proginfó mellé bevállalni, semmi közös nem lenne a két szakban, ráadásul ez mint a Corvinuson mint a BGF-en (bár erről az egyetemről nem volt szó) presztízs szak, szóval eléggé komolyan veszik az ottani tárgyakat és vizsgákat.


A közgazdász egy (szerintem) egyáltalán nem találó, nemhivatalos gyűjtőfogalom a gazdasági képzésekre. Rámondják ezt a turizmus-vendéglátástól kezdve a kereskedelem-marketingen át a gazdálkodás és menedzsmentig mindenre. Esetleg amire leginkább lehet ráhúzni azt, hogy közgáz, az az alkalmazott közgazdaságtan alapszak, na itt mondjuk lenne valami kis kapaszkodó, mert itt is matek megy orrba-szájba, bár az a véleményem, hogy ez a szak tipikusan arra van kitalálva, hogy innen tovább kell menni Msc-re, szinte mindegyik gazdaságihoz jó alapot ad, de önmagában véve csak alapozótárgyakat tanítanak.


Ha sok az időd és engem kérdezel, akkor elmégy inkább fejlesztő gyakornoknak. Budapesten annyi lehetőség van ilyenre, mint égen a csillag. Pénzt is keresel vele (nem is rosszat) és lesz mit az önéletrajzodba írni, ráadásul az is bőven benne van a pakliban, hogy miután végeztél felvesznek állandóra.

2016. jan. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!