Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lenne esélyem...

Kittike768 kérdése:

Szerintetek lenne esélyem bejutni a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumába? (Kossuth Gimi)

Figyelt kérdés
Jegyeim átlagai :Magatartás 5 szorgalom 5 nyelvtan 5 irodalom 4.92 történelem 5 angol 4.8 matek 4.909 informatika 5 fizika 5 biológia 5 kémia 5 földrajz 4.6 ének 4.25 rajz 5 technika 5 tesi 5. Igen önbizalom nulla 😅mégis mindig a tökéletest várom el... 😆Mennyire kéne jól megírnom a központit ??? 😯És mennyire nehezek a vizsgák ??? Az az igazság hogy nagyon félek a felvételiktől... 😩És a műszaki vagy a jogi tagozatot lenne érdemesebb elkezdeni ??? Ezenkívül van valaki aki még a kossuth-ba jelentkezik ??? Előre is köszönöm a válaszokat 😫🙏

2016. jan. 7. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

én oda jártam. szerintem a reál osztály jobb választás, de ha a humán dolgok érdekelnek, akkor azt válaszd. a nyelvi tagozat se rossz, ha érdekelnek a nyelvek. +1 év, de 2 nyelvvizsgával ballagsz el valószínűleg.

amúgy a 7. évvége és 8. félévi jegyeket nézik.. matek,irodalom és nyelvtan átlaga, nyelv, természettudományos tárgy(választott) és töri.. ezeket szépen ki tudod számolni magadnak.

a felvételin nem igazán lehet hibázni szerintem.. ha a 40-40 pont megvan a két írásbeliből+ 50pont szóbeli+50pont hozott jegyek, akkor szerintem bent vagy valamelyik osztályban. 180 pontot saccolnék ami legalább kell. vagy több

de megéri oda jelentkezni..:)

2016. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ 🙏

És még tudnál rolla mondani néhany dolgot például hogy milyen a hangulat ??? Meg mennyire gyakoriak a eszetlen(nem a jegyeire gondolok) bajkeverő feltünési viszketegséges gyerek ??? És mennyire jellemző a lemorzsolödás ??? Elnézést a sok kérdésért remélem nem okozok problémat...😩😫

2016. jan. 7. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Az, hogy melyik tagozat való neked inkább, azt csak te tudhatod.

Hogy milyen a hangulat? Hát, ez az adott osztálytól, és a kapott tanároktól nagyban függ. Általában minden osztályba kerül 1-2 "érdekes" emberke, de ez más sulikban sincsen máshogy. Lemorzsolódás nem annyira jellemző, de azért általában minden osztályból kiesik 1-2 ember, bár általában költözés vagy iskolaváltás miatt (utóbbin értsd pl a TÁG-ot, vagy a Fazekast, szóval másik erős gimit).

2016. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 🙏

Rendben akkor magamban kéne tisztáznom a dolgot 😯

És mit értesz "érdekes" embereken ???

És az iskolaváltások mi okból történnek ??? A kossuth a legjobb akkor miért íratkoznának át ??

Előre is köszönöm a választ 😫🙏

2016. jan. 20. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!