Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt már valaki az AVKF vagy...

Volt már valaki az AVKF vagy az ELTE-TÓK tanító vagy óvodapedagógus (elő) alkalmassági vizsgáján?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok mert lenne pár kérdésem!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2016. jan. 7. 21:31
 1/3 A kérdező kommentje:

Én most megyek január 28-án az AVKF-re elő-alkalmassági vizsgát tenni. Nagyon izgulok! :S

Te mikor mész? :)

2016. jan. 23. 13:06
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Én most voltam csütörtökön az AVKF előalkalmasságiján. Sikeresen megfeleltem mindenen.


A tesitől féltem a legjobban, de csak egy akadálypályát kellett teljesíteni:

1. padot 2 oldalról megfogva páros lábbal átugrani

2. előre bukfenc, hátra bukfenc

3. lányoknak 5, fiúknak 10 fekvőtámasz

4. 2 zsámolyra rakott felfordított padon végigsétálni (egyensúlygyakorlat)

5. kosárlabdát végigvezetni szlalompályán. lehetett 1 kézzel, vagy váltott kézzel is, mindegy, csak futni kell közben.

6. kislabdahajítás... semmi extra, találd el a falat, 3 próbálkozás.

7. 100 darab ugrás ugrókötéllel, mindegy, hogyan.


Nem voltak szigorúak, ha valakinek csak 1 valami nem ment, pl hátrabukfenc, de csak egy kicsi kellett volna, hogy meglegyen, akkor a hölgy azt mondta, "majd megtanuljuk". :) Ha sok kellett, vagy egyáltalán nem ment, akkor nem tudom... Én nem találkoztam olyannal, aki a tesin bukott volna meg.


Az éneken és a beszéden buktattak meg többeket.


Ének: legalább 2 dalt kellett énekelni (1-et választasz, 1-et ők választanak). Vizsgabizottságtól függött a szigorúság... volt, akivel többet is elénekeltettek, de úgy is megbukott, ha javíthatatlan hibája volt, vagy azt tanácsolták, májusig járjon tanárhoz.

Nem tudom, az énekemre nem mondtak rosszat, szóval erről nem igazán tudok beszámolni.


Beszéd: tisztán, szépen fogalmazva kell beszélni. Ennyi. Nem kellett felolvasni, verset mondani, semmi egyéb rémsztori, csak kérdezősködtek (hova jársz, miért akarsz óvónő lenni)... Legalább is az én vizsgabiztosaimnál.


Ja, igen, a beszéd és az ének együtt volt, egy 3 tagú vizsgabizottság előtt, és te dönthetted el, melyikkel kezded, beszéd vagy ének, valamint egyszerre csak 1 felvételiző volt bent.


Remélem, tudtam segíteni! Ha van még kérdésed, írj nyugodtan! :)

2016. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Jaaa, most esett le, hogy te is az AVKF-en voltál, most látom, hogy te írtad a választ is... Akkor bocsi :) Remélem, jól sikerült Neked is! :)
2016. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!