Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem ezen szakaihoz kell alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy levelező tagozatra jelentkeztem és az felsorolt szakok közül melyikre illetve melyikre nem kell speciális dokumentum (pl fizikai alkalmassági stb.)


Közigazgatás tudományi kar - Közigazgatás-szervező [LEVELEZŐ]

Rendészettudományi kar - Gazdasági Nyomozói [LEVELEZŐ]

Hadtudományi és Honvédtisztképzői kar - Nemzetbiztonsági [LEVELEZŐ]


2016. jan. 10. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de egy egyetemre készülő ember azért tudja már maga is megszerezni a szükséges információkat arról az egyetemről, ahova menni akar!


Egyébként pld. a Rendészeti kar levelező képzésére csak már hivatásos rendőrök jelentkezhetnek.

"A levelező munkarendben folyó képzésre csak a rendőrség hivatásos állományában dolgozók jelentkezhetnek."

[link]


Gyanítom a hadtudományi karon is feltétel a hivatásos állományhoz tartozás, csak ott a honvédség állományához.


A közigazgatásit nem tudom, ott lehet, hogy nincs ilyen elvárás.

2016. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fél napja a Felvi-t böngésztem és az iskola honlapját, de konkrétumot sehol nem találni ebben a témában.
2016. jan. 10. 17:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindegyik szak alapképzésnek van megjelölve, semmit kritériumot felvi nem ír, te is mást mondasz, hát nem igazán értem a dolgot.
2016. jan. 10. 17:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, elég idétlen honlapjuk van.

A Rendészeti Kar az tuti, hogy csak belsősöknek lehet levelezős, ez már az RTF-es időben is így volt. Az idézet szöveget a honlapról linkeltem.


Ezt nézted:

[link]

2016. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eléggé kiakasztó lenne ha egy katona vagy rendőr levelezőn tanult :)
2016. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5.

Te tisztában vagy a levelező oktatás fogalmával?

Egy rendőr vagy egy katona miért ne tanulhatna levelezőn? ( Persze nem az alapoktól.)

Ha elmész egy ügyvédhez, közjegyzőhöz, könyvelőhöz... megkérdezed, hogy a végzettségét levelezőn szerezte-e?

2016. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én is olvasgattam a www.felvi.hu oldalt és tényleg elég nehéz kifürkészni azt,hogy ki hova jelentkezhet milyen feltételek mellett, de remélem segítek azzal az információval amit találtam! :)


Rendészettudományi kar - bűnügyi igazgatási [gazdaságvédelmi nyomozói] [LEVELEZŐI] (Erre a szakra gondoltál a gazdasági nyomozói alatt?)

" A levelező munkarendben folyó képzésen különös felvételi feltétel a büntetlen előélet, a magyar állampolgárság és a magyarországi állandó lakóhely.

Szakirányra vonatkozó speciális felvételi feltételek:


Bűnügyi nyomozó, gazdaságvédelmi nyomozó, közlekedésrendészeti, igazgatásrendészeti, határrendészeti, valamint közrendvédelmi szakirány levelező munkarendben folyó alapképzésre történő jelentkezés feltétele a rendőrséggel fennálló hivatásos szolgálati viszony, az Országos Képzési Jegyzék szerinti rendőr tiszthelyettes, rendőr vagy határőr szakképesítés – ide nem értve a rész-szakképesítést – vagy rendőrszervező(tiszt), határrendész-szervező(tiszt) végzettség vagy az Országos Képzési Jegyzék bevezetése előtt szerezhető rendőri képesítés, továbbá ezen végzettség (képesítés, szakképesítés) megszerzését követő legalább három éves szakmai gyakorlat. "

Tehát ide civilek nem jelentkezhetnek.:S


A másik karnál szaknál még nem olvastam el a jelentkezés feltételét de írok ha olvastam valamit.:)

2016. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ott tanulok, 4. féléves vagyok a HHK-n. Leírom "konyhanyelven", hogy egyszerűbb legyen.


1. RendészetTudományi Kar - bűnügyi igazgatási [gazdaságvédelmi nyomozói]

Itt már egyáltalán a jelentkezéshez kell legyen egy 'OKJ-s'/'OKJ bevezetés előtti' rendőrtiszti szakképesítésed, 3 év szakmai gyakorlatod, és jelenlegi rendőri munkahelyed. Valamint szükséges 3 hónapnál nem régebbi, bejegyzésmentes hatósági igazolvány.


2. KözigazgatásTudományi Kar - közigazgatás szervező

Szükséges a kormányablak-ügyintézői tanfolyam elvégzettsége, valamint jelenleg fent álló közszolgálati munkaviszony. Valamint szükséges 3 hónapnál nem régebbi, bejegyzésmentes hatósági igazolvány.


3. Hadtudományi- és Honvédtisztképző Kar - nemzetbiztonsági

Szükséges közszolgálati jogviszony az ORFK, az MH, vagy a NAV alatt. A felvételhez csatolni kell a főmufti támogató nyilatkozatát.


.


Szóval az a helyzet, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem levelező szakjaira csak és kizárólag már előképzett, jelenleg is közszolgálati alkalmazottak jelentkezhetnek.


Fizikai (és pszichológiai) alkalmassági vizsgálat pedig egyáltalán az NKE-re való bekerülséhez kell, ez szaktól független.

2016. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!