Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen hátrányom származhat...

Milyen hátrányom származhat abból ha felmentettek tornából? A tanár DIREKT szemétkedett velem és ezért a szüleim elintézték a felmentést.

Figyelt kérdés
viszont a tanár a tornaórán bosszúból arról tartott előadást, hogy mekkora semmire kellő vagyok, sehova nem vesznek majd fel, pletykát terjeszt rólam az osztály társaim között, stb... Erről beszél az egész osztály. Amúgy négyes ötös tanuló vagyok. anyuék fel akarják jelenteni.
2016. jan. 10. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem válaszoltál a kérdésedre.

Egyébként pedagógusként elítélem a tanár tettét, ugyanakkor nem jó indítás szülői befolyással visszaélni, ha neked nem tetszik valamilyen követelmény. És sajnos sokan az ilyen esetek miatt előítéletesek a felmentésekkel kapcsolatban.

2016. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De most nem matematikáról van szó amire szükségem is lesz az életben, hanem TORNÁRÓL amit ha akarok majd elmegyek a terembe és csinálom.... amúgy az osztály fele szépen hízik úgyis hogy heti 5 órában ugráltatnak mindenkit...
2016. jan. 10. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, akkor miért nem menteted fel magad még 10 tárgyból, hogy maradjon meg csak az, amire szükséged lesz?

Az osztály fele így is elhízik: hát, tudod, ha a tanár mondhatná meg, mit egyetek, valószínűleg nem így lenne. Sőt, ha nem lenne ennyi torna, még többen híznának.

Akárhogy is, a lényegen nem változtat, amit a felmentésről írtam. A végén az ilyen esetek miatt fogják megszigorítani a felmentéseket, úgyhogy a helyedben nem hangoztatnám annyira, hogy mennyire feleslegesnek tartod ezt a tantárgyat. Ugyanis a felmentéshez az igazgató hozzájárulása kell, és esetleg még meggondolja magát, ha egyértelmű lesz, hogy kamu az egész.

2016. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát figyu. nem attól lesz kevésbé kövér valaki hogy sokat mozog hanem attól ha nem eszik mindent meg. anyukám dibatetikus apukám pedig belgyógyász szóval tudok egyet s mást... szóval akár napi 8-10 kilómétert is futhat ha utána megeszik egy nagy tábla csokit mintha semmit nem futott volna.... amúgy a tornaóra valóban felesleges. ha tanítanának önvédelmet akkor nem lenne az de ott gyak semmi olyat nem tanítanak amit magamtól nem tudnék, így örülök hogy a szüleim meghallgatták a problémámat és felmentettek. mellesleg nem tudom miért lenne ez kamu. minden napi dolog!
2016. jan. 10. 18:35
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ugyanis a felmentéshez az igazgató hozzájárulása kell"


Megkérdeztem erről anyut és marha rosszul tudod. az igazgató nem bírálhatja felül az orvost. semmit nem tehet. max felülvizsgáltathatja vagy ilyesmi de neki kötelessége megadnia ha van rá orvosi indok ;)

2016. jan. 10. 18:42
 6/6 anonim ***** válasza:

"szóval akár napi 8-10 kilómétert is futhat ha utána megeszik egy nagy tábla csokit mintha semmit nem futott volna"


Ez konkrétan igaz, még majdnem az arányok is jók.


Amúgy én is világ életemben rühelltem a testit, egyetemen jó volt, mert ott olyanra jártál amit magadnak választottál. Most meg magamtól járok el sportolni. A közoktatásban a testnevelés egyedül arra jó, hogy megutáltassa a gyerekek kb. felével a sportot évekre, vagy akár örökre.

2016. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!