Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Educatio kiállítás mennyire...

Az Educatio kiállítás mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Ugye most lesz 2 hét múlva. 2 volt osztálytársammal szeretnénk elmenni Pestre, 11.-esek vagyunk. Anya pont a múltkor mondta, hogy gondolkozzak el a továbbtanuláson, mert szerinte az a szak, amit én kinéztem nem tud elhelyezkedni meg messze van meg stb. Most felvetettem neki ezt az ötletet, hogy mennénk 3-an. (1 fiú+2 lány), erre azzal van, hogy 3 embert is letudnak ütni Pesten meg ilyenek...de még mindig jobb lenne idén elmenni, mint jövőre, mert akkor már csak kapkodás lenne a végén, hogy hová tovább meg legalább lenne valami fogalmunk a kínálatról. Ő azt mondta, hogy azt jövőre kell, meg nyílt napokra kell menni...de nyilván ha most mennék el erre, akkor jövőre meg tudnám hová szeretnék nyílt napra menni...szerintetek? Meg mennyire szokott ez hasznos lenni?

2016. jan. 10. 17:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Még az utazásra sem mondhatná, hogy költséges, mert van 90%-osom.
2016. jan. 10. 17:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már tudtam milyen szakra szeretnék menni, túl sokat nem változtatott, csak biztos lettem abban, hogy semmiképp sem a másik egyetemet jelölöm be. A többi osztálytársamnak viszont nagyon hasznos volt, azt hiszem mindenki itt döntötte el véglegesen, hogy akkor mi is lesz és hol. (Mi 12-ben mentünk) Információgyűjtésre kiváló, inkább az egyetemekről tudhatsz meg többet, mint a szakról ha nem olyan populáris, mert nem biztos, hogy akkor az adott szakról is vannak kint emberek (velem ez volt pl).

Szerintem igazad van, jövőre szinte biztos, hogy nem itt fogod kitalálni, hogy melyik irányba mozdulj el, hanem addigra már tudni fogod valószínűleg, akkor csak az utolsó lépésben segít. Direkt egyetemi nyílt napra menni szerintem is felesleges 11-ben, de ez kicsit más, és egy nap belefér szerintem. (Meg különben is lehet kapni bögrét, tollat, lehet x-boxozni..;) Meg amúgy ha most pont készülsz nyelvvizsgára, akkor érdemes figyelni, tavaly a euroexam ingyenes próbavizsgát szervezett)

Anyukádat meg sajnos el kell, hogy keserítsem, senkit sem érdekel három 11-es diák budapesten hétköznap napközben. Senkit nem fognak leütni, nem fognak titeket bántani, még hozzátok szólni is maximum a pályaudvaron fognak a könyvjelzőosztogató kéregetők (ne vegyétek el a könyvjelzőt, mert pénzbe kerül.) Sehol sem durva annyira a környék, hogy bármi bajra kelljen számítanotok fényes nappal, amikor rengeteg másik ember is ott van az utcán. De ha mégis nagyon féltek, vagy féltenek titeket, menjetek metróval ahova lehet, és kerüljétek el a sétálgatást a nyolcadik kerületben (bár nem látom mi okotok lenne ott sétálgatni, a keletiben a vonattól a metróig még nem számít annak), és ne álljatok meg fura alakoknak.

2016. jan. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát hiába mondom neki...meg amúgy is szombati napról lenne szó, tehát suliból sem hiányoznék, reggel indulnánk 6 óra körüli vonattal Nyíregyházáról, a Nyugatiban szállnánk le, onnan valami 10 perc a Syma csarnok. Nem vagyunk valami tájékozottak Pesten, de van szánk, na meg ott van a telefonon a térkép, ha gond lenne...meg terveznénk venni napi bérletet, ami ugye mindenre jó. Elvileg még jövő hétig eldönti, mert a többiek már utána megszeretnék venni a jegyet. Azt mondta, hogy nemleges válaszra számítsak, de elgondolkozik rajta...nem hiszem el, hogy miért nem lehet elengedni...mégha azt mondanám, hogy egy barátnőmmel megyek, akkor oké, mert 2 lány, de egy srác is jönne velünk.
2016. jan. 10. 18:00
 4/9 A kérdező kommentje:
A többieket lazán elengedték, hogy mondták, hogy 3-an mennénk.
2016. jan. 10. 18:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly is voltam, és idén is megyek (most fogok felvételizni egyetemre), mert azóta felmerült még több kérdés bennem az adott szakkal kapcsolatban, amikre anno nem kaptam választ. Nekem pozitív élmény volt, sok más szak iránt is érdeklődtem, és az általam kinézett szakirány összes iskolájában tanulókkal beszélgettem, mindenki jókat mondott, úgyhogy engem csak megerősítettek a döntésemmel kapcsolatban. Plusz kaptok ajándékokat is, tollak, füzetek, stb. :)


Bántani meg nem fognak titeket, főleg, ha csoportosan vagytok. Sikátorokba ne menjetek be, amúgy meg nincs mitől félnetek. Ne álljatok meg beszélgeni a rosszarcúakkal és akkor nem lesz gond - bár ez a világon bárhol érvényes, nem csak Budapesten.

2016. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtasd meg anyukádat, semmi baj nem érhet titeket. Vannak nagyon jó kis útvonaltervezők, ahova beírod, hogy honnan hova akarsz eljutni, melyik nap, milyen időpontban és mivel. Mindent kidob szép részletesen, csak menned kell. Én most végzős vagyok, 10.-ben 2 barátnőmmel jártunk fel Pestre a Corvinus középiskolai programjára, első alkalommal elkísért minket a bátyám, de utána egyedül mentünk, fent is aludtunk, az ég világon senkit nem érdekelt, hogy 3 16 éves ott mászkál. Attól hogy hétvége, még sok fiatal mászkál, azért ott nem annyira "bújnak el" hétvégére mint egy kisebb városban.

Nyugtasd meg, hogy semmi baj nem ér titeket, felhívod, ha oda értetek, ha fent vagytok a vonaton, ha elindultok.. ha jövőre elmész tanulni, akkor muszáj lesz engednie, és a végzős év húzós ahhoz, hogy akkor döntsd el, mit szeretnél tanulni, vagy egyáltalán milyen irányba indulj.

Érvelj nagyon erősen, ha kell akkor kérd meg a barátaid szüleit, hogy beszéljenek vele, általában az hatni szokott.

2016. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó jó ötleteket írt, ezek hatni szoktak.

Egyébként a Nyugatiból két metró, oda-vissza összesen 2 jegy, mert átszálláskor nem kell lyukasztani, úgyhogy ha máshova nem terveztek menni, vagy csak pl kajálni, amit a Nyugati, és a Syma körül is el tudtok intézni, akkor szerintem nem kell a napijegy. (És ha mentek is nézz utána, mert ha jól emlékszem az irreálisan drága (bár a jegy is))

2016. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik elengedtek....a kérdésem az lenne, hogy kell regisztrálni? A honlapon csak annyit ír, hogy a csoportoknak kell...akkor ha mi 3-an megyünk, úgy nem, ugye?
2016. jan. 15. 16:07
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem kell regisztrálni, csak odamentek, megkeresitek a standot, ami nektek kell, vagy körbejártok, nézelődtök, stb. :)
2016. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!