Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felsőoktatási szakképzésre...

Ha felsőoktatási szakképzésre jelentkezek és ugyanazon a karon később diplomát szeretnék, akkor a kreditet beszámolják, valamint hogy kell felvételt nyerni?

Figyelt kérdés
De mindenekelőtt oda a pontok alapján felvételt kell nyerni, nem? Vagy a kreditek alapján van a felvételi? Vagy pedig a középiskolai eredmények számítanak?

2016. jan. 12. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Hova?

Felsőoktatási szakképzésre a felvi.hu honlapon keresztül jelentkezel, ott van leírva az is, hogy számolják a pontokat. A középiskolai eredmények számíthatnak, de nem feltétlenül, az érettségi eredmények számítanak elsősorban. Ha elvégzed, utána jelentkezhetsz ugyanolyan nevű alapképzésre, amire pluszpontot kapsz a jelentkezésnél a szakképzésed miatt, valamint be tudsz számíttatni tárgyakat, azaz azokat nem kell még egyszer elvégezned, így az alapképzés rövidebb idő alatt is elvégezhető. Ez a lényege a felsőoktatási szakképzéseknek. Alapképzésre is ugyanúgy vannak a pontszámítás szabályai, mint felsőoktatási szakképzésre.

2016. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a gyors és korrekt választ! Gazdaságira szeretnék jelentkezni, kermark vagy gazdmen. Elsősorban alapképzésre. De ez szerintem egy kicsit hülyeség, mert ugye az adott felvételiző azért jelentkezik a felsőoktatási szakképzésre, mert nincs annyi pontja, mint amennyi az alapképzésre szükségeltetik. Ha pedig elvégzi a szakképzést akkor a középiskolai eredményei ugyanolyanok maradnak, mint 2 évvel azelőtt, ha csak nem javít közben az érettségijein. Magyarul nem fog felvételt nyerni az alapképzésre hiszen kevés a pontja, mert az a pont 2 éve is kevés volt. Akkor inkább már egy tanári diploma, mint egy felsőoktatási szakképzés?
2016. jan. 12. 23:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, átsiklottál egy-két apróságon. Az elvégzett felsőoktatási szakképzésért plusz pontot kapsz a felvételin.
2016. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, tudom, csak a a ponthatárok alacsonyabbak voltak az alapképzésen, mint a fszk-n... Vajon akkor már inkább egy tanari diploma, vagy azert igy is meg lehet csinalni nehezkesen a gazdasagit?
2016. jan. 13. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Gazdmenre járok fszkra és nekem a 4 félévből hármat beszámolnak, tehát maradna további 4 félév, ami durván 700 ezerbe kerülne mivel már most esélytelen az államira bekerülni alapszakon. Ha újra felvételiznék biztos alapképzésre és nem gazdasági jellegűre jelentkeznék, mert egyszerűen nem látom a végét.
2016. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy hova jársz? Ha más helyre jelentkeznél akkor nem bánnád meg, hogy otthagyod a gazdaságit?
2016. jan. 24. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!