Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány ingyenes félévem maradt...

Hány ingyenes félévem maradt a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
1998-tól 2003-ig (10 félév) alatt megszereztem az egyetemi diplomát egy természettudományos kutatószakon, ami az azóta használatos MSc (mester) fokozattal egyenértékű. Most elkezdenék valami rokon(pl. tanári)/kevésbé rokon(teljesen más) szakot, hány félévet járhatok még illetve az mire elég? Nem nagyon vagyok képben a mai oktatási rendszerrel... Köszi!

2016. jan. 13. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
2 azt hiszem (az orvosok miatt).
2016. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12 államilag támogatott féléved van, szóval ha te ebből 10-et már felhasználtál akkor 2 maradt.
2016. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az még teljesen más rendszer volt, nem a mai. Érdemes lenne valami illetés helyen utánakérdezni ennek, mert egyáltalán nem biztos, hogy ugyanúgy számolják ezt mint annak aki ebben a rendszerben tanulta.
2016. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel akkor még nem volt FIR, az nem igazán van nyilvántartva sehol, mennyi időt jártál. Emlékeim szerint ez a 2006 előtt végzett tanulmányokra vonatkozik. Erről nyilatkozni kell felvételikor és beiratkozáskor is, és nyilvántartás híján 8 félévet vélelmeznek, hacsak nem bizonyítod, hogy kevesebb volt. Ha hazaérek, utána járok ennek, mert az biztos, hogy pontosan van szabályozva.
2016. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jómagam már utánaolvastam, mégsem értem. Egyáltalán nem olyan egyszerű a dolog, mint ahogy azt sokan mondják. Ha újra akarom fogalmazni a kérdést: tényleg aki 2006. előtt végzett annak 7 félévet számolnak el és csókolom? Még ha nyilvánvaó is, hogy a kutató MSc szak (nem orvos!) 10 féléves volt? Egyébként itt a részletes leírás, csak nem egyszerű felfogni: [link]
2016. jan. 14. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!