Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy kevésbé jó felvételivel...

Egy kevésbé jó felvételivel melyik gimnáziumba hívnának be szóbelire?

Figyelt kérdés
Eddig olyan 70-75 pont körüli felvételiket írtam, de szeretnék valamilyen vésztartalékot ha esetleg elrontom... Humán vagy nyelvi tagozat érdekel.
2016. jan. 14. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szóbelire mindenkit behívnak, aki felvételizik az adott iskolába a központi felvételi pontszámától függetlenül.
2016. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz.

A jobb budapesti gimnáziumok csak a jelentkezők körülbelül harmadát hívják be.

Például az Eötvös vagy az Apáczai, ahol 8-10x túljelentkezés van, csak bizonyos pontszám felett hív be.

Tavaly az Apáczaiba a leggyengébb akiről tudom, hogy bejutott nyolcadikosként az 71 pontot írt, azt hiszem. De kitűnő eredményekkel és műveltségivel. Műveltségi nélkül... hát... :D Meg humánra jött és a magyarja lett jobb, mivel a matek max 25 pont, egy 70 pontos felvételi 50-es matekkal annyi, mint egy 80 pontos) Sokat számított a szóbeli.

Az Eötvösben volt a legmagasabb a behívási pontszám, reálra 85 pont, humánra 81, a legalacsonyabb pontszámú tagozat 78 pont volt. (Persze az iskola számítása az egyik felvételit 0,8-cal, a másikat 1,2-vel szorozza)

Én tavaly felvételiztem, úgy 95 pontot körüli számítottam felvételi előtt, de félreértelmeztem egy feladatot időhiány miatt matekon, így csak 86 lett. De végül is maximális pontszámú szóbelikkel kompenzáltam.

Én tavaly vésztartaléknak olyan iskolákat írtam, ahol nincs szóbeli, vagy gyengébb iskola és szabad elbeszélgetés van pl. Óbudai, Petőfi

2016. jan. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!