Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdekes kérdés tudom, de...

Érdekes kérdés tudom, de lehetnek igaz barátaim az egyetemen, ha olyan szakra megyek, ahová majdnem csak feleannyi pont kell, mint amennyim van?

Figyelt kérdés
Nem idén fogok érettségizni, ezért tudom már, hogy hány pontom van. Egy olyan szakra gondoltam, hogy jelentkeznék, ahová majdnem fele annyi is elég lenne. Tényleg a szak tetszik és becsületesen tanulnék továbbra is, de egy kicsit félek, mert felvesznek oda 3-as tanulókat is, én meg kitűnő voltam meg egy kivételével minden érettségim 5-ös lett. Ne értsétek félre, nem néznék le senkit én úgy vagyok vele, hogy nem érdekel másoknak milyen lett a bizonyítványa, de hallottam már több helyről is, hogy kitűnő tanulókkal a "rosszabb" átlagúak érdek nélkül nem barátkoznak és hogy menjek inkább olyan helyre, ahová csak kitűnőket vesznek fel, mert különben csak kihasználnának. Igaz lehet ez? Mert szerintem nem, de többen is mondták már és kicsit aggódok miatta. Volt már sajnos rossz tapasztalatom is ilyen téren középiskolában :( (Bocsánat, hogy hosszú lett!)

2016. jan. 15. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Te döntöd el kivel barátkozol , biztosan lesznek ilyenek is meg olyanok is . Akik csak ki akarnak használni azokkal egyszerűen nem lell fogllalkozni, attól hogy valali nem olyam szorgalmas mint te attól még lehettel jó barátok . Nem kell általánosítani és következtetéseket levonni a bejutási pont alapján...
2016. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Nem én általánosítottam, hanem mások, csak annyian mondták már, hogy megijedtem. Jól jött a megerősítés :) Ha rajtam múlik egyébként meg sem fogják tudni, hogy hány ponttal vettek fel.
2016. jan. 20. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!