Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 40 évesen főiskolára...

Ha 40 évesen főiskolára szeretnék jelentkezni, újra kell érettségiznem egy tantárgyból?

Figyelt kérdés
Mert mindenhol azt olvasom, hogy legalabb egy emelt szintű érettségi szükséges a jelentkezeshez......

2016. jan. 16. 23:25
 1/5 Hardy Weinberg ***** válasza:
Most nem olvastam utána a felvételi követelményeknek,de régebben csak az öt évnél nem régebbi érettségit fogadták el az egyetemi felvételinél, feltételezem ez még most is így van. Mivel a kétszintű érettségit már több mint öt éve vezették be, nem csak egy tárgyból, hanem minden felvételi tárgytól újra kell érettségizned.
2016. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak bizonyos szakokra kel emelt szintű érettségi, illetve oda érdemes tenni, ahol az előző években magas volt a ponthatár. Keress utána a felvin, van olyan, hogy x év előtt érettségizetteknek hogyan kell számolni a pontokat. Tehát ha nem szükséges emelt és elegendő lenne úgy a pontod, akkor az akkori éretségiddel bejutnál, de így, hogy emelthez kötik a felvételit, így mindenképpen kell tenned.
2016. jan. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első butaságot ír, nem véletlen, hogy a régi rendszerben letett (hagyományos) érettségit is be lehet számíthatni, a beszámítás feltételei megtalálhatóak a felvin, sőt, a kalkulátorukon is van ilyen opció, és amit az kiad eredménynek, szinte biztos, hogy annyi.


Nem tudom, hogy melyik "mindenhol"-on olvastad, mert nem kell minden egyetem minden szakára emelt szintű érettségi, de persze igaz, hogy az egyetemek megkövetelhetnek ilyet, még nem kötelező mindenhova, bár minden évben bejelenti a kormány, hogy jövőre kötelező lesz, aztán nem vezetik be. Az viszont igaz, hogy a diploma kiváltásához nyelvvizsga szükséges (és sok helyen már csak világszínvonalú nyelvet fogadnak el).


Ha esetleg nincs elég pontod, akkor viszont muszáj újraérettségizned.

2016. jan. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vagyis emeltet kéne tenned, de többi tárgyat nem szükséges újratenned. csak abban az esetben, hogyha emelttel és a mostani eredményeiddel nem esélyes, hogy bejuss a kívánt szakra.

(előző voltam)

2016. jan. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
vagyis a második voltam, csak közben írt még valaki:D
2016. jan. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!