Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eltén Olasz szak mellé milyen...

Eltén Olasz szak mellé milyen nyelvi minort ajánlanátok? (Milyenek az oktatók, mennyire húzós, mennyire tanulható) Nagy a verseny a bekerülésre?

Figyelt kérdés
Skanidinavisztika, finn, portugál, holland -nyelveket láttam, a többihez mind írják, hogy kell az előképzettség.

2016. jan. 17. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Portugálról tudok nyilatkozni. Első félévben fel kell venni 2 portugál órát szabad kreditként. Minden órán röpdolgozatot iratnak és van 2 nagy zh a félév során. Az egyik óra nyelvtani a másik szókincs. Mindkét órán el kell érni külön-külön a 80%-ot, mert csak az folytathatja minorként aki afelett van. Viszonylag gyors a tempó, de nagyon jók a tanárok. Olasz tudással az elején könnyebb mivel nagyon hasonlít, viszont pont ez a nehézsége is, mivel könnyű összekeverni.
2016. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm (like :)
2016. jan. 17. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Még annyit tudok, hogy a finn is úgy működik, hogy el kell érni egy bizonyos százalékot, de azt pontosan nem tudom mennyi. Talán az is 80. (1 vagyok)
2016. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is portugál minoros vagyok, csak annyival egészíteném ki az elsőt, hogy első év végén kell tenni egy nyelvi alapvizsgát, hogy folytathasd a minort. (Ott már nem kell 80% felett lenni) Nehéz minor, de abszolválható, ha szorgalmas vagy.
2016. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Én is beszállok. :) Elsőként svéd minort szerettem volna felvenni, de az a saját szakod mellett plusz 6 (!!!) órát jelent, ami irdatlan sok, és fölösleges. A skandináv minorok úgy működnek, hogy egyik nyelvet tanulod, kell kell majd még egy másik skandináv nyelvet is tanulni elenyésző mennyiségben. A holland csak kétéves minor, az alapszaktól annyira nincsenek elájulva az emberek, de mivel kétéves a képzés és nem három, ezért mentsvárnak jó lehet. A szláv nyelvekhez sem kell semmi előképzettség (lett, litván, cseh, bolgár, lengyel, szerb, horvát szlovén), egyik szaktársam csehes, imádja, van kórusuk is meg mentek Csehországba kirándulni. Egy másik szaktársam lengyeles, ő is szereti, de az oktató anyanyelvi, és nagyon pörög meg össze-vissza azt mondják. Ázsiai nyelvekhez sem kell előképzettség: koreai, kínai, japán. Viszont ezek szörnyen nehezek, alig lehet bent maradni. Törököt szokták szeretni, de ott nem szeretik a minorosokat, héberben erőltetik a zsidó vallást, arab is nehéz.

Végül úgy alakult, hogy portugál minort vettem fel, de nem tetszett. Jók a tanárok, csodás nyelv, de egyszerűen az órák hangulata nagyon feszült meg lapos volt, és nem éreztem jól magam, nem keltették fel az érdeklődésem, nem inspiráltak, szarozták a saját tankönyvüket, amit tízezerért meg kellett venni... Szóval leadtam, és így lettem finnes francia alapszakkal, ami sehogy sem illik össze, de csodás az egész. Az órák viccesek, mindig játszunk szóláncot, szituációkat, nagyon sokat nevetünk, vannak sztorik is, az egész egy nagy "fejtágító" bulival indult, ahol finn édességeket, alkoholokat kóstoltattak velünk, a csapatunk meg nagyon-nagyon jó volt, és jó barátaim vannak onnan. A tanárunkat valamelyik félévben a legjobb oktatónak választották, de mindenki imádja, szokott énekelni is, nekünk is tanít finn dalokat, és gyűjtjük a beszólásait, mert annyira vicces. A finnes tanszéknek is van egy picike kórusa, az is szuper.

Az igaz ugyanakkor, hogy minden minor szakra bejutni nehéz, mert a végén a gyakorlati jegyből ötöst vagy négyest kell, hogy kapjál, vagy 80%-ot kell elérned. Százaléknál nem lehet a tanár jóindulatára bízni, de nálunk finnen simán lehetett olyan, hogy, ha becsúszott egy hármas zh, de a többi 4-5-re sikerült, akkor megadta. 31 emberből ez 12-nek sikerült, pedig csak 4 dolgozatot írtunk a félév során, és abszolút teljesíthető volt. Én nagyon ajánlom magunkat, ha szeretsz nyelvet tanulni és gyakorolni, feladatokat megoldani (sok a házi), akkor simán bekerülsz. Abszolút nem bántam meg, de ha van még kérdés a minoros képzésről vagy a finnről vagy bármi, akkor írj csak :3 :D

2016. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én skandis vagyok finn minorral, és mindkettőt csak ajánlani tudom. Jók a tanárok, a legtöbb óra színvonalas.


Ha ezek közül választanál, akkor ezeket a kérdéseket gondold át:

1. Mennyi szabadidőd van?

Ha az olasz húzós, akkor inkább a finnt javasolnám mellé, mert kevesebb a nyelvóra és a plusztárgyakból is csak körülbelül évente egy van. A skandin előfordulhat a heti 3-4 nyelvóra is, és az egyéb tárgyak száma is nagyobb. És készülni is kell rájuk, mert néha könyörtelenül értékelnek, tehát sok időt elvesz. Finnen minden tanár vajszívű, még sosem kaptam négyesnél rosszabbat, pedig kevesebb energiát fektettem bele, mint a norvégba.


2. Mennyire fontos számodra, hogy folyékonyan megtanuld a nyelvet?

Ha az, akkor a skandit válaszd, mert ott tényleg nagyon nyomatják a nyelvet. Finnből sajnos én 3 év után sem érzem, hogy folyékonyan és magabiztosan tudnék beszélni, norvégból pedig már bőven B2 fölött vagyunk, tudunk vele akár dolgozni is már. (és csináljuk is)


3. Mennyire vagy lelkes?

Legyünk őszinték: a skandináv nyelveket könnyű megtanulni, mert hasonlítanak az angolra, a finnt baromi nehéz, és a kezdeti lelkesedés könnyen alábbhagyhat. És finnből igaz, amit már mások írtak, első félév végén kiszórják az embereket. Mi 40-en kezdtük, 10-en maradtunk.

A skandin is kevesen vagyunk (kivéve svéden, ott is szórnak rendesen, mert rengetegen főszakos és minoros van), aktívnak és érdeklődőnek kell lenni. Szóval csak akkor kezd el akármelyiket is, ha tényleg érdekel a kultúra kívül-belül. :)


Sok sikert!

2016. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagy szepen koszonom a hasznos valaszokat! Ment a like mindenkinek  es sok sikert a tanulmanyaitokhoz 
2016. jan. 20. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!