Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szeretnék lenni,...

Jogász szeretnék lenni, mennyiben jó ötlet az alábbi elképzelésem?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, és jogásznak szeretnék továbbtanulni. Sajnos nem valószínű, hogy elérem az államilag támogatott ponthatárt (min. 460), az önköltséges képzést pedig nem tudnák a szüleim finanszírozni (még ha dolgoznék egyetem mellett a tandíjért, akkor sem).


Ezen okból kifolyólag gondolkozom azon, hogy először elvégezném a közigazgatás-szervező szakot. Utánanéztem, és a fizetése 160-250 ezer Ft között mozog (beosztástól függően). Véleményetek szerint mennyire lenne megvalósítható, hogy a szak elvégzése után félre tudjak tenni a tandíjra, hogy utána finanszírozni tudjam a jogi tanulmányokat?


Esetleg valami más javaslat a továbbtanulás szempontjából? Mindenképp olyan szak kellene, amivel aztán még tudnék mozdulni a jogi pálya felé.



2016. jan. 19. 16:15
 1/2 A kérdező kommentje:

Másik lehetőségként felmerült még a diákhitel az ötleteim között. Megérné az nekem, hogy felvegyek diákhitelt a tandíj finanszírozására?


Pozitív és negatív tapasztalatokat szívesen meghallgatnék... :)

2016. jan. 19. 16:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jogász szeretnél lenni, akkor ne más szakot kezdj el! A Diákhitel 2 nagyon kedvező és megéri.

Nálunk a PTE-n pedig rengeteg lehtőség van arra, hogy költségcsökkentést nyerj.

2016. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!