Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Közszolgálati Egyetemen...

A Közszolgálati Egyetemen kívül lehet máshol bűnügyi nyomozónak továbbtanulni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 24. 13:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mert mindenképpen annak szeretnék tanulni, csak anyám nem támogatja, mert messze van Pest, és mondván nem tudná finanszírozni. Tudom, hogy nem ez a baja vele, mert meg van rá a keret, meg nekem nincsenek igényeim, költekezni sem nagyon szoktam. Az árvaellátásból simán elélnék Pesten, a kolit is tudnám belőle fizetni. Neki az a baja, hogy egy ismerősünk van itt, illetve nagy beosztásban dolgozik és katona. Az ő tesójának pedig a volt férje az...és ez is a baja. Engem nem érintene, mert ő katona, én meg a rendőrségre mennék. Lehet, hogy néha összefutnánk, de nekünk nincs olyan közös ügyünk, ami miatt engem cs.esztetnének ott vagy hasonló...szóval neki innen fúj a szél. Mondja, hogy menjek Debrecenbe v stb, de egyszerűen ha ott nem érdekel semmi, akkor biztos, hogy nem. Max a politológia, azt meg szintén nem támogatja. Nyíregyre meg megint nem megyek, mert az itteni diplomával kb semmit sem érsz.
2016. jan. 24. 13:47
 2/17 anonim ***** válasza:
Hová valósi vagy? Amúgy csak NKE indítja a szakot, de a rendészeti hallgatókat támogatják, van ősztöndíj és szerintem alapilletmény is, vagyis ismerősömnek volt még.
2016. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nyíregyházi vagyok, most voltam Edukáción is, és még jobban megtetszett...11.-es vagyok még csak, de eddig végig kitűnő voltam, meg a félévim is olyan lesz. Nem egózásból, de ilyen eredményekkel nyilván nem megyek a Nyíregyházi Egyetemre (ugye januártól így nevezik). Itt sincs semmi olyan szak, ami érdekelne...erre mondja ma: akkor elmész dolgozni közhasznúnak. De érted...most tegyük fel, hogy ha jól sikerül az érettségim is, lesz x pontom, akkor majd tuti közmunkásnak megyek meg ilyenek. Mellesleg ő vezetőbeosztásban dolgozik egy általános iskolában, tehát nem is rossz a fizuja. Oké, hogy áprilisban költöztünk be ide és fizeti a hitelt is, de a 30 ezres árvaságimból én úgy gondolom, hogy megtudnék élni Pesten. 16500 a koli most az NKE-n, akivel beszéltem, mondta is, hogy fullos, mert nem rég lett átadva és teljesen megéri. Meg hogy vidékieket első évben mindenkit felvesznek, utána meg a tanulmányi eredményen múlik, hogy maradhat-e. Kicsit többre tartom magam, mint hogy itt Nyíregyen végezzek el valami baromságot...tesóm is van, ő itt van gépészmérnökin, ő fiú, én meg lány, viszont ő duális képzésen van, még nem is dolgozik, de a cégétől kapja a fizetést.
2016. jan. 24. 14:14
 4/17 anonim ***** válasza:
Csináld ezt, ha szeretnéd. Ezekkel az eredményekkel érdemes továbbtanulni, és ha kapod ezt az összeget, és mellé az ösztöndíjat, akkor megoldható minden.
2016. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a viszonyunk nem felhőtlen, és mindig leveri azzal ezt a témát, hogy álom meg stb...de a fő oka szerintem az, hogy nem tudna szem előtt tartani. Azt gondolja, ha Debrecenbe mennék, akkor minden nap hazajárnék. Ahogy ott elnéztem, egyes kolik drágábbak ennél...meg amint mondtam, a fő oka az a vezető beosztásban lévő férfi, aki az ő tesójának az ex férje. Mondja, hogy menjek el angol tanárnak vagy valami, aztán utána majd finanszírozom magamnak. Valahogy a tanári pálya sem vonzz, már csak belőle kiindulva. Szóval érted a helyzetet, ez a tipikus lenne tehetsége a gyerekemnek, de mivel önfejű vagyok, nem engedem meg neki, hogy azt csináljon, amit szeretne.
2016. jan. 24. 14:46
 6/17 A kérdező kommentje:
Amikor 10.-es koromban mondtam neki az NKE-t, addig érdekes módon csak annyit mondott rá kifogásnak, hogy ott van XY is és kifognának...amint mondtam engem nem is érintene. Ezredes, de katonáskodik 7/24.
2016. jan. 24. 14:49
 7/17 anonim ***** válasza:
Amúgy alkalmassági vizsga is van rendészetin, beszéld meg vele, hogy engedje meg, győzködd, és ha az alkalmassági is megvan, akkor minden megoldódik, addigra csak megérti, a többi helyre keress olyan szakot, hogy szintén érdekeljen és a közeledben is tanulható, ezzel kielégited az igényeit neki is, cserébe engedje hogy megpróbáld.
2016. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy kemény az alkalmassági ott. Amint írtam, most voltunk Edukáción...ami a környéken érdekel, az egyedül a politológia, ami Debrecenben van. Jog is érdekelt régebben, de oda elég sokat követelnek és maximum töriből szeretnék emeltezni, más plusz pont meg nekünk nem nagyon jár. Semmi hátrányos helyzet meg stb. Azonban abból így kiábrándultam. Meg nem hiszi el, hogy néztük ott a Debreceni meg a környékbeli egyetemeket is. Meg nyilván úgy megy oda az ember, hogy vannak kérdései. Kérdezősködtünk össze vissza, de egyszerűen nincs olyan kar meg szakma ami felkeltette volna az érdeklődésemet. A közigazgatás van még, viszont az is NKE, a politológia is még, viszont ezt a kettőt sem preferálja, mondván, hogy nem tud elhelyezkedni meg politológiával sem érsz semmit. Kaptunk egy csomó prospektust, olvasgattam is a vonaton...én őszintén szólva nyitott vagyok mindenre. Szerinte nem tudok kompromisszumot kötni. Most mi lenne a kompromisszum? Erre mondta, hogy menjek angol tanárnak vagy valami (nem is vagyok olyan jó angolból), a tanári pálya megint csak nem vonzz és hogy utána finanszírozzam magamnak.
2016. jan. 24. 15:11
 9/17 A kérdező kommentje:
Annyi a jó, hogy még van 1,5 év addig. De valahogy nagyon letört a dolog.
2016. jan. 24. 15:11
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát azért elkeserítek, havi 30-ból nem fogsz tudni megélni, de nehogy már ne tudna legalább egy 15-20 ezer forinttal támogatni. 16 ezer valamennyi elmegy a kolidra, veszel egy diákbérletet, azzal együtt már 20. Maradt 10 ezer. Ha otthonról hoznád a kaját, akkor minden héten haza kéne járnod, arra nem elég a maradék 10. Tehát kaját is kéne venned. Egy napodra lenne 300 forint. Ezzel parizeres zsemlén élnél kb, vagy még azon se.


Esetleg tudsz vállalni diákmunkát is, a legtöbb szak mellett megoldható. Plusz kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat és szociálisat is. Ez utóbbit azért valószínűleg megkapod, ha árva vagy.

2016. jan. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!