Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szak könnyebb BME-n?

Melyik szak könnyebb BME-n?

Figyelt kérdés

Valamennyire érdekelne mindkét karon folyó képzés.

Közleken a járműmérnöki, villanykaron meg az infó s villamosmérnöki.

Melyik a legnagyobb szívás? Tudom némileg értelmetlen kérdés, de mégis valahogy lehet különbséget tenni...



2016. jan. 25. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyénje válogatja. Ha így teszed fel a kérdést, akkor szerintem nem tanácsos a VIK-re menned. Ne sértődj meg, de mindkét képzésen kemény a matek, főleg azoknak, akik nem tudják 5-ösre az emelt középiskolás matekot. Fizikából is ajánlott az emelt szint! A KJK-ról én eddig sok rosszat hallottam, de talán inkább meséljen valaki onnan...
2016. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan gyenge 4-esre megy kb az emelt matek.
2016. jan. 25. 16:51
 3/5 Sidel ***** válasza:
65%

A jegyeid nem számítanak. Iskolája, tanárja válogatja milyen tudásra milyen jegyet ad. Ráadásul ez korántsem jelenti azt, hogy pont azokat tudod jobban, ami egyetemen kelleni fog.

A VIK-et ismerem, arról tudok nyilatkozni. Nem egyszerű a szak, akadnak elég szívatós tárgyak, de kellő odaadással meg lehet csinálni.

Ne az alapján akarj választani, hogy melyik könnyebb, hanem hogy melyikkel foglalkoznál szívesebben. Úgy is az lesz számodra a könnyebb, amit szívesebben csinálsz. A VIK-hez nem árt matek, fizika fakt és emelt érettségik belőlük. Infón a közép fizika is elég, de én mondjuk fakt és érettségi nélkül is elvégeztem félév csúszással az összes fizikás tárgyat.

Olvass utána a tárgyaknak, hogy milyen lehetőségeid lesznek a szakok elvégzése után.

2016. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tegnap telefonról írtam a kérdést, így elég tőmondatokban írtam le, milyen céljaim lennének.

Igazat megvallva, mindkettő szak tetszik valamiért, nehéz eldönteni. Bár, ha jobban belegondol az ember, informatikával jobb esélyeim lennének.


Wikis oldalt már tanulmányoztam. Talán a járműveseknek több dologra kell koncentrálniuk (rajz, kémia, stb)

2016. jan. 26. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak 4-es körüli a matek (emelt) infos villamosmérnökire nem hiszem, hogy be tudsz kerülni. Vagy mérnökinformatikusnak vagy villamosmérnöknek tudsz jelentkezni. Mérnökinformatikuson legalább 10 ponttal magasabb lesz szerintem a ponthatár a villamosmérnökinél. Nagyon meg kell gondolni, ha nem akarsz elhasználni két államis félévet és utána jössz rá, hogy még sem neked való, mert nagyon sokat kell tanulni a 2-esért is, akkor meg elpazaroltál 2 félévet eredménytelenül. Nem ingyen adják, könnyű bekerülni (mert még 400 pont alatt van a felvételi ponthatár), de még könnyebb kikerülni. Ha akarsz sok vért izzadni, akkor VIK.
2016. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!