Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Leövey Klára Gimnáziumot...

A Leövey Klára Gimnáziumot megszeretném jelölni, de nem tudom, hogy van e esélyem bejutni, innen egy BME-re vagy egy SOTE-re, esetleg ELTEre bejutni. Mit tudtok a Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 9.ben nagyon el kell kezdenem a tanulást, mert akkor, az már az érettségire felerősít, de szeretném megtudni, hogy innen kerültetek, e már ki jó egyetemre, vagy ki lehet e kerülni. Tudom, ez mind tőlem függ, de azért jó tudni
2016. jan. 26. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
BME-re biztos van.
2016. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem túl erős iskola, ahogy elnézem, elég "laza" is (ismerősöknél legalábbis ezt látom), ami érettséginél visszajön. Minden gimnáziumból, de még az erősebb szakközépiskolákból is szoktak egyetemre jutni. A kérdés igazából az önszorgalom, a magántanárok, az anyag önálló megértése, +érettségi előkészítők. Rengeteg egyéb dolog van, amiért én azt javaslom, has teheted menj erősebb iskolába, ha meg nem, húzz bele és légy szorgalmas.
2016. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. jan. 26. 19:53
 4/7 Beka007 válasza:
A bátyám a Corvinus egyetemre jár, nemzet gazdálkodásra. Maga a Corvinus is, valljuk be, egy elég nívós iskola itt Magyarországon, ráadásul a nemzet gazdálkodásra kell oda a legtöbb pont. Én is oda szeretnék majd menni, és a bátyám azt mondta, ha majd később oda be akarok jutni, akkor jelöljek meg egy Leövey-t, mert sok ismerőse, aki a Corvinusra jár, a Leövey-be járt. Szóval, azért valahol elég jó iskola lehet, ha a Corvinusra, ami Magyarország egyik legnevesebb iskolája, Leövey-sek jó számmal bejutottak :)
2016. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én ott végeztem, nagyon jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Több osztálytársam is orvosi egyetemen, műszakin folytatta. A Leöveynek meg van az az előnye, hogy gondolkodni tanítanak, nem magolni. (Valószínűleg ezt értékelik a Corvinuson is)
2016. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen. Ezt a gondolkodni tanítást tapasztalom a matek dogákban is amikor még nem is vettünk ilyet,old meg😂😂

De azért már kezdek belerázódni. Pedig a matek nem volt az erősségem.:DD (enyhén szólva)

2016. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A leövey a pécsi tudományegyetem gyakorló iskolája. Szerintem ez azért jelent valamit.
2016. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!