Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológia szak, vagy gyógype...

Szociológia szak, vagy gyógypedagógus (logopédia)?

Figyelt kérdés

Ez a kettő, ami jelenleg érdekel (hiába teljesen más a kettő, ebben a kettő szakmában tudom magam elképzelni).


Szerintetek melyikkel esélyesebb elhelyezkedni? Esetleg végzettek/jelenlegi hallgatók, mik a tapasztalataitok az adott szakon?



2016. jan. 28. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyan képzeled a azociológus szakmát?
2016. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elemez nagy cégeknél (felmérések az igényekről), ezzel elősegítve a vállalat működését.
2016. jan. 28. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ehhez nem elég csak egy diploma, én szociológus vagyok és szeretnék piacelemzéssel foglalkozni, de amit tanítottak az a valóságban nem sokat ér egy nagyvállalatnál, ilyen irányú tapasztalatom meg nincs, most tervezek posztrgrad képzésbe vagy marketing szakba belefogni, hátha.


Gyógypedagógusként nem fogsz sokat keresni de valószínűleg lesz állásod, a vicc, hogy 1 évig még én is dolgoztam gyógyped asszisztensként, pedig a szociológiának ehhez tényleg nincs köze - de kellett az ember, fogyatékosok mellé pedig még minden gyógypedagógus se szívesen megy.

Szociológusként a rosszabb környékeken lehet szinte mindig családgondozóként elhelyezkedni, nagy a fluktuáció, gondolod milyen családokat kell gondozni...

2016. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A logopédia nagyon sokoldalú terület, magába foglalja többek között a korai fejlesztést (0-3 éves kor), a "sima" artikulációjavítást, a sajátos nevelési igényű beszédfogyi gyerekek ellátását, diszlexia reedukációt, diszgráfia, diszkalkulia terápiát, a beszédritmus zavarainak terápiáját (hadarás, dadogás), ajak- és szájpadhasadékosok beszéd fejlesztését, nyelvlökéses nyelés terápiát, beszédtechnika oktatást gyerekeknek-felnőtteknek, afázia- ill. dizarthria terápiát (stroke-on átesett felnőttek rehabilitációjaként), diszfónia terápiát(rekedtség, hangszalagproblémákból adódó hangképzési zavar), stb.


Elhelyezkedhetsz közalkalmazottként és egészségügyben is, amik közül egyik sem fizet valami fényesen, és a munkakörülmények is gyakran messze vannak az ideálistól. Pedagógusként át kell esni a pedagógus életpálya modell minősítgetésein, meg egyéb eszetlenségen.

De dolgozhatsz magánpraxisban is; akkor te alakítod az életedet, csak tudd eladni magad.

2016. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék logopédia témakörben, hogy minden nyűge ellenére piszok nagy élmény, amikor látja az ember (logopédus), hogy tudott segíteni valamit. Illetve sokat dob a motiváción, ha olyan területen dolgozik, ami inspirálja. Tehát ha valaki unja az ovis artikuláció javítást, de szívesen foglalkozik felnőttekkel, az megtalálhatja a helyét akár afáziások között, akár egy hadaró csoportban. Aki viszont a gyerek-oldalhoz vonzódik jobban, annak is rengeteg terület felé van lehetősége orientálódni. És logopédusokra egyre inkább szükség van.
2016. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!