Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kaposvári Egyetemen a Csecsemő...

Kaposvári Egyetemen a Csecsemő és- kisgyermeknevelő felsőoktatási szakképzésről milyen vélemények vannak?

Figyelt kérdés
Minden érdekel,milyen az oktatás, milyen tantárgyak vannak? :)

#iskola #tantárgy #felsőfokú szakképzés #oktatás. Kaposvári Egyetem #csecsemő és- kisgyermeknevelő
2016. jan. 31. 18:55
 1/2 anonim válasza:

Szia! Én most fogok végezni ezen a szakon. Első félévben van anatómia, egészséges csecsemő- és kisgyermek fejlődése és gondozása, egészséges életmódra nevelés, idegen nyelv (angol vagy német), ének, játékpedagógia, pszichológia, történelem (csak Magyarország), szociológia, jogi alapismeretek, rajz + van 8 nap gyakorlat, mi óvodában voltunk 3 és 5 napot bölcsiben. Második félévben van élelmezéstan, gyermekgyógyászat és gyógyszertan, differenciálás, kisgyermekkor pedagógiája, idegen nyelv, ének, beszédfejlődés, infó, bábjáték, családpedagógia, pedagógiai pszichológia, fejlődéspszichológia, európai tanulmányok, gazdasági alapismeretek + szintén van 8 nap gyakorlat, mi 3 napot speciális ovis csoportban voltunk és 5 napot pedig bölcsiben. Harmadik félévben van gyermekirodalom, ének, gyermekgyógyászat és gyógyszertan, integrált nevelés és korai fejlesztés, gyermekápolástan, járványtan, drámapedagógia, családszociológia, neveléstörténet, szociálpolitika és gyermekvédelem, etika + itt is 8 nap gyakorlat, nekünk 3 nap családi napköziben és 5 nap bölcsiben volt. Az utolsó félév pedig csak gyakorlat, amit bárhol elvégezhetsz, nem muszáj Kaposváron.

Az anatómiától ne ijedj meg, a tanár nem kéri ezen a szakon a latint, úgyhogy valamivel könnyebb mint a többieknek. :) Mi még a gazdaságitól paráztunk nagyon, de nem kell attól se félni, csak ijesztgetnek a felsősök, én elsőre átmentem négyessel.

Én szeretem a sulit és ezt a szakot, a tanárok jó fejek, kedvesek, a gyakorlat pedig szuper. Ha pedig elvégezted, akkor ajánlott elvégezni a BA-t is, az még plusz 1,5-2 év, én azt fogom kezdeni szeptembertől.

Remélem aktuális még a kérdés, a neptunból pontosan kiírtam a tárgyak neveit. :D És ha bármi kérdésed van még, akkor írj nyugodtan! :)

2016. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a bő kifejtést. :) Írok privátba, ha nem gond.
2016. febr. 24. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!