Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az SZTE-n újrafelvételizhetek...

Az SZTE-n újrafelvételizhetek ugyanarra a szakra miután megszüntették a hallgatói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy 3. alkalommal felvett tárgyam és nem tudom, hogy sikerülni fog-e a vizsga... Azt tudom, hogy létezik újrafelvételi, de pontosan hogyan működik? Azt hallottam, hogy most már teljesen újra kell csinálni minden tárgyat és nem vesznek át a teljesített kreditjeim közül egyet sem, szóval kezdhetek mindent megint a nulláról... Ez igaz? :(

Mindenki mást mond és nem tudom eldönteni, hogy mi igaz és mi nem. Próbáltam keresgélni a tanulmányi- és vizsgaszabályzatban, de semmi eredménye.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 2. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy újra kell csinálni szerintem. Akkor minek a tárgyelfogadtatás?
2016. febr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Term3szetesen felvételizhetsz újra ugyanoda, ahol most vagy, ha kivágnak akkor is. Most felvételizz febr. 15-ig. Nyugodtan ad be a felvételid bajod nem lesz belőle 3s a biztonság kedvért ott lesz emntőövként. A felvételi nem kötelez semmire, ha felvennének, akkor sem. Ha nemmiratkozol mbe újra, akkor olyan mintha nem is jelentkeztél volna. Újra felvétel esetén az eddig teljesítettbtárgyaidat elismertetheted. És ott folytathatod szeptembertől, ahol abbahagytad. Ha sikerülne a vizsgád, akkor meg nemmiratkozol be, ha újra felvettek.egyébként a felvételinjelentkezés 3 hely megjelöléséig ingyenes.
2016. febr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha szakot váltasz és vannak közös kurzusok, amiket megcsináltál vagy egyetemet váltasz és ugyanazt a szakot folytatod máshol. Én ilyen esetekről hallottam.

Azt tudom, hogy régebben nem voltak ennyire szigorúak a szabályok, pl. nekünk már kevesebb a vizsgalehetőség is, mint pár éve. Akkor 9 volt most 5.

2016. febr. 2. 00:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy a kettes mondja, már most biztosítsd be a helyed február 15-ig, ma pont beszéltem haverommal ő is így járt neki is azt tanácsoltam.
2016. febr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy 3/3-as kicsapás után teljes újrakezdés van, de ne legyen igazam... Csak azért furcsa, mert így olyan "egyszerűnek" tűnik úgymond, hogy akkor megint 1/3 lehetek a mumus tárgyból.

Meg én 2013 őszén kezdtem és onnantól voltak az új szabályok, hogy csak 5 vizsga, stb. Ezert aggódom, mert nem szeretném totál újrakezdeni 2,5 év után...

Illetve nálunk 3. félév végen van szakosodás, az újrafelvételi után akkor is te szakosodni kell? Mert ugye nekem ott egy kivételével az összes szakos tárgy teljesítve van.

2016. febr. 2. 00:20
 6/10 anonim ***** válasza:
bemész TO ügyintéződ felkeresed és ő megmondja.
2016. febr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja és ilyenkor mi van, ha most nem jön ossze a 3/3? Az etr-ben megmaradok csak megváltozik a státusz vagy törölnek és szeptembertől új EHA kódot kapok? Illetve ha törlik a mostanit, akkor hogyan bizonyítom, hogy én miket teljesítettem?

Hallottam olyan pletykákat is, hogy nem mindig fogadják az összes tantárgyat illetve olyan infót is kaptam, hogy csak bizonyos százalékát fogadtathatom el, pl. 120-ból 90 kreditet....

Ja és bocsi a hülye kérdésért, de ti mind az SZTE-re jártok? Gondolom ahány egyetem annyiféle szokás, bár a törvény mindenkit egyenlően érint.

Illetve a "kissé" pesszimista kérdéseket is bocsánat, de érthető, hogy kétségbeesett vagyok.

Még az jutott eszembe, hogy visszafizetni ugye nem kell az elmúlt 5 felvet ha kicsapnak? Azt tudom, hogy ha csak úgy otthagyod akkor kell valamennyit...

2016. febr. 2. 00:35
 8/10 anonim ***** válasza:
máshova járok, ezekre a kérdésekre szerintem a tanulmányi osztályon tudják a választ megadni neked.
2016. febr. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Amint lesz időm bemegyek a TO-ra, de nagyon remélem, hogy nem lesz rá szükség...
2016. febr. 2. 01:42
 10/10 anonim ***** válasza:
A felsőoktatási törvény mindenkire kötelező. Nyugodtan újra felvételizhetsz és a tárgyaidat, a megszerzett kreditjeidet el kell ismerjék, mert ott teljesítetted. Nem egy részét, hanem az összeset, mert az összes meg fog egyezni a most aktuális, 2016-ban a gólyákra érvényes mintatantervben szereplő tantárgyak tematikájának legalább 70%-ával. Ez esetben el kell fogadják. Ha teljesíted a szakirányra keülés feltételeit az elismertetésekkel, meg a hiányzók pótlásával, akkor szakirányra kerülhetsz onnantól. Lehet, hogy 1 vagy 2 félévet csúszni fogsz a szakirányra kerüléssel, mert úgy fognak kijönni a feltételek és a szakirány kezdésének, jelentkezésének feltételei. Mindenképpen felvételizz febr. 15-ig, mert azzal nem vesztesz semmit és semmire nem kötelez, ha fel is vesznek. Addig meg van időd gondolkodni.
2016. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!