Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Várhatóak ponthatár emelések...

Várhatóak ponthatár emelések a felsőoktatásban? Tudom, hogy nem lehet biztosat mondani, de érdekelne a véleményetek.

Figyelt kérdés

KRE-BTK Japán (345)

KRE-BTK Néderlandisztika (302)

(2015. szeptemberi adat)


Ezek érdekelnek.

Csak a pontszám érdekel,semmi más.


18F


2016. febr. 2. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Általánosságban véve én úgy gondolom, hogy emelkedni fognak a ponthatárok. Egyre magasabbak a követelmények, ahogy észreveszem (tanár vagyok), egyre többen vállalnak be akár két érettségit is emelt szinten a pluszpontok miatt.
2016. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a gyors választ! Ha valóban várható emelkedés,akkor mennyire lehet jelentős? 360 pontnál nem valószínű,hogy többem lesz.
2016. febr. 2. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani. Elte-IK-n például a tavalyi ponthatár 40 ponttal magasabb volt, mint a korábbiak, és ez csak 1 példa a sok közül. Nem azt mondom, hogy mindenhol drasztikus emelkedések lesznek, de szerintem elképzelhető, hogy emelkedni fog. Érdemes minél több pontot összeszedni
2016. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt nem értem miért érdekel ez téged. Úgyis annyi lesz a ponthatár amennyi lesz, te meg úgyis annyi pontot fogsz összeszedni amennyit. Kár ezt most latolgatni. Ezért jelölhetsz meg max 6 helyet. Jelöld meg elsőnek, ahova legjobban szeretnél azt utána a többit sorrendben. Utolsó helyre vagy utolsó előtti helyre is tegyél olyat, ahova rossz eset előadódása esetén még elmennél tanulni. Ha biztosra akarsz menni, akkor utolsónak olyan helyet jelöljél meg, ahova biztosan felvesznek, ha mindenképpen kezdeni akarsz szeptemberben.
2016. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző évek adataihoz tudsz csak viszonyítani, hogy évről évre hogy emelkedett, de felesleges, mert nem tudhatod, hogy idén esetleg könnyebb érettségi lesz, és jobb pontszámok. Annó 2014-ben a magyar volt nagyon könnyű, akkor érettségiztem, és akkoriban azokra a szakokra, ahová középszintű magyar érettségi kellett, sok helyen magasabb pontszám volt.
2016. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!