Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányadikban kellene tudni...

Hányadikban kellene tudni folyékonyan olvasni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm öccsét hallottam olvasni. Ötödik osztályos, de még mindig nem tud folyékonyan olvasni. Összerakja a mondatokat helyesen, de elég lassan.


Ez normális ebben a korban?


Én teljesen meglepődtem , azt hittem ilyenkor már mindenki tud folyékonyan, hangosan olvasni.



2016. febr. 4. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is le van maradva, de lehet, hogy valamilyen tanulási nehézségei vannak. Tesóm diszgráfiás, neki sem ment olyan jól az olvasás hangosan.
2016. febr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez valóban nem jelent jót, és ha nem foglalkoznak vele most, nem viszik szakemberhez, akivel fel tudna zárkózni, később csak rosszabb lesz. Az én húgom így járt, lassan 20 éves, de nehezen megy neki az olvasás. Aki diszlexiás, annak nagy nehézséget okoz olvasni, és miközben próbál felülemelkedni az akadályon, esélye nincs arra, hogy értse is, amit olvas. Így pl. a tanulás emiatt kifejezetten nehéz.
2016. febr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt lenne jó letesztelni, hogy a hangos olvasás nem megy neki, vagy ténylegesen nem tud rendesen olvasni. Számomra világ életemben kín volt hangosan olvasni, utáltam is mint a bűnt, ennek ellenére egészen fiatal koromtól kedve imádtam regényeket olvasni és az értő olvasással meg a fogalmazással sem volt soha problémám. 22 éves vagyok, de szerintem még mindig röhejesen, teljesen érzelemmentes hangon olvasok hangosan.
2016. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!