Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem engedi anyám hogy...

Miért nem engedi anyám hogy kollégiumba menjek?

Figyelt kérdés
14 éves làny vagyok 4-es àtlaggal. Az Avasi gimnàziumba szeretnék menni biológia tagozatra de Budapesten lakunk így az egyetlen megoldàs a kollégium lenne. Akàrhànyszor szóba hozom a dolgot mindig azt mondjàk hogy nem meg hogy fölösleges pénzkidobàs és hogy itt is ugyanolyan sulik vannak, de nekem az az àlomsulim. Szerintem sokkal jobban bírnàk tanulni a koleszban mert nem kell óràkat oda vissza utaznom így sokkal több időm lenne és sokkal jobban a tanulàsra bírnàk koncentràlni Hogyan tudnàm ràvenni hogy elengedjelek? Szerintetek miért nem engedik?

2016. febr. 7. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mégis mekkora "pénzkidobás" lenne?
2016. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy miért akarsz Budapestről Miskolci suliba menni? Van valami speciális oka? Miben más ez a suli, mint a pestiek?


Ha van valami indokod, akkor próbáld azon keresztül meggyőzni anyukádat. Mert így elsőre én is azt mondom, hogy Pesten sincsenek rosszabb iskolák, sőt...

2016. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is kollégiumba szeretnék majd menni, anyukám ajánlotta a kollégiumot, mert busszal nem énék be. Na a lényeg. Vannak olyan kollégiumok, amik nincsenek jó hatással az emberekre. Pl.: Egyik ismerősöm elkezdett cigizni, és ki akarták rugni a kollégiumból, mert ott ivott és beköpte egy kiscsaj. Szóval lehet attól fél, hogy valami rossz történik veled. Ezért nem hibáztatahatod. De lehet hogy nem is fogod bírni.(Ne vedd sértésnek!!!) Családból többen is próbálkoztak a kollégiummal, de nem bírták. Sőt lehet olyanokkal kerülsz össze, akiket nem bírsz, ha meg kéred hogy helyezzenek át, akkor te meg te leszel a "bunkó", és ki tudja mit csinálnak veled. Lehet anyukád is volt kollégista, és talán volt egy rossz emléke, amitől meg akar óvni téged. Talán fiatalnak talál a kollégiumhoz. Lehet jót tenne, ha együtt megnéznétek a kollégiumot. Hátha lágyítana anyukád szívén. ;)

Sok sikert!!!


13/L

2016. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Miért az Avasi az álomiskolád? Tudom, nem a kérdéshez tartozik, de nagyon érdekel.


Lehet, azért nem engedi, mert a középiskola kollégiumok elég lepusztultak (az Avasihoz például a Szemere kolija van a legközelebb, de nem egy nagy élmény, a többi pedig a város másik végében), ráadásul a társaság sem mindig engedi, hogy tanulj. Aztán fizetni kell a kolit, a kaját, az utazást. Messze lennél és ha valami bajod esne, nem tíz perc az út. És az ügyeidet sem tudod úgy intézni, hogy hazamész, aláíratod az anyukáddal, másnap pedig viszed be a papírt. De ha neked ez az álomsulid, hát hajrá c:

2016. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

1. Mert lány vagy, így bárki bármit csinálhat veled! (Igen, olyan értelemben!!!!)

2. Honnan lesz meg a mánid mindenre?? Hee??

3. Áhh hagyuk ugyse erted meggg!!

2016. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!