Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. S! Melyik bizonyítványok...

S. O. S! Melyik bizonyítványokat kell feltölteni a Felvire?!

Figyelt kérdés

Szóval idén vagyok 12.-es, és mint megannyi diáktársam én is a Felvi.hu rendszerével küzdök. Biztosan van már egy halom ilyen kiírt kérdés a témában, de nekem most célzott válaszokra van szükségem és nem óhajtom átnézni az összes már előttem kiírt kérdést. Na szóval, biológiából érettségizem emelt szinten - a magyar, töri, matek, idegen nyelv középszíntű kombó mellett- ez a választott természettudományos tárgyam is (amit beszámolnak a jegyekbe). Az osztályfőnök azt mondta, hogy mivel a biosz 4 éves tárgy volt ezért jó, ha a 11 és 12.-es év VÉGI bizonyítványt töltöm fel. Na most, mivel még csak félév van nincs év végi bizonyítványom és ilyenkor nem tudom mivan, mivel az ellenőrzésnél kiírta, hogy az is kell. Ugye ezt később is el lehet küldeni postai úton, de az úgy még jó? Vagy töltsem fel a 9-10.-es bizonyítványomat is? Nekem mindegy, mert a természettudományos tárgyakból végig 5-ös voltam.

Szóval bocsi, hogy egy kicsit zavaros, de remélem azért valaki felfogja és tud érdemben válaszolni! :)



2016. febr. 9. 13:42
 1/3 A kérdező kommentje:

Tájékoztatjuk, hogy a felsőoktatási felvételi eljárásban a már rendelkezésére álló dokumentumot a jelentkezés benyújtásával egyidejűleg kell jelentkezéséhez csatolni. Amennyiben a dokumentumokat nem tölti fel az e-felvételi felületére, akkor a még szükséges másolatokat postai úton kell megküldenie (amennyiben hitelesítő adatlap segítségével hitelesíti jelentkezését, akkor célszerű az adatlap mellékleteként): Oktatási Hivatal, 1380 Budapest, Pf. 1190. Amennyiben a dokumentumot később szerzi meg, akkor van lehetősége annak pótlására legkésőbb 2016. július 12-ig elektronikusan az e-felvételi ügyintézési funkciói segítségével, vagy postai úton.

Tájékoztatjuk, hogy a "középiskolai bizonyítvány" típusú feltöltött dokumentum alatt csak egy darab fájl (oldal) található. A középiskolai eredmények esetében minden olyan évnek az év végi bizonyítványának az oldalára szükség van, amely a tanulmányi pont számításához szükséges és a felületen rögzített középiskolai eredményeit igazolja (pl. 11. év végi és 12. év végi ... stb.). Amennyiben ugyanazon (vagyis a feltöltött egy darab) fájl alatt található az összes szükséges oldal, akkor további teendője nincsen, viszont ha nem, mert csak az egyik év eredményét igazoló dokumentumoldalt töltötte fel, akkor kérjük, pótolja a hiányzó és még szükséges oldalakat, ellenkező esetben tanulmányi pont nem számítható.

Szóval, ha jól értem, akkor július 12-ig kell feltölteni a 12.-est? Meg persze majd az érettségi bizonyítványt is.

2016. febr. 9. 13:49
 2/3 anonim ***** válasza:

11.- 12.es évvégi bizonyítvány kell, meg érettségi bizonyítvány. Valamikor július eleje/közepe a dokumentumpótlás határideje, akkor kell feltölteni ami van. 9 és 10. nem kell.

Most csak az tud feltölteni bármilyen bizonyítványt aki már tavaly vagy azelőtt végzett.

2016. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuper! Nagyon szépen köszönöm, most megnyugodtam!
2016. febr. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!