Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet előrehozott emelt angol...

Lehet előrehozott emelt angol érettségit csinálni?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor ha 11.-ben megcsinálom az emeltet, és ha esetleg nem lesz jó, akkor 12.-ben lehet azt javítani? Vagy csak akkor ha középszintű előrehozottat csinálok, és 1 év múlva elemttel javítom?
2016. febr. 11. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nem, javítani emeltet nem lehet, csak akkor, ha megszűnik a jogviszonyod a suliban (elballagsz és leérettségizel), utána rögtön már októberben lehet jelentkezni a vizsgára.

Ha középszinten csinálsz előrehozottat, akkor az érettségi évében, 12.-ben még tudsz szintemelőzni, azaz emelt érettségit csinálni.


Én tavaly csináltam előrehozottat angolból emelt szinten. Arra számíts, hogy a tanáraid nem fogják támogatni, és sikeresen el fognak bizonytalanítani. Engem egy hónapig cseszegettek azzal, hogy jól gondoljam meg, mert a végén pórul járok, nem bíztak bennem. Ehhez képest 86 %-os lett. Lehetett volna jobb is, ha a magnót nem szúrom el, de nem fényezésből írtam, hanem azért, hogy lásd: ne hagyd magad befolyásolni.

Én személy szerint nem bántam meg, hogy megcsináltam.

Az idén se lett volna több időm angolozni, sőt, talán még kevesebb a többi tárgy miatt...

Az más kérdés, hogy ha az idén csinálom, lehet, 90 % lett volna, de az is benne van a pakliban, hogy az idén nehéz lesz, kevesebben érnek el jó eredményt és könnyebb lesz bekerülni. :D


Na, csak azért írtam le, hogy gondold meg. Aztán ha meghoztad a döntést, ne hagyd magad befolyásolni!


Sok sikert.

2016. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érdemes mindig a középszintűt megcsinálni előbb, ha az megvan azt senki nem veszi el tőled, utána majd eldöntöd emeltezel-e.
2016. febr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!