Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Annyira döbbenet: 100% középsz...

Annyira döbbenet: 100% középszintű, egy 80% emelt szintű és egy középfokú nyelvvizsga nem elég?

Figyelt kérdés

Úgy számoltam, hogy ez így 200 + 160 + 78 = 438 pont.

Pszichológiára akartam menni, de ott 440 volt a ponthatár.

Ezt mégis hogyan érik el mások? Ezek rossz eredmények? Én nem érzem, hogy rossz tanuló lennék. Tévedek? (Két nyelvvizsgám van, de mivel az emelt szintű is nyelv, ezért azt nem veszik figyelembe.)


2016. febr. 12. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy nagyon frekventált szak. Az én tanítványaim, akik jogra vagy pszichológiára jelentkeznek, két emeltet csinálnak.
2016. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem. De akkor 22 pontot nyernék ezen a második emelten és ki tudja, mennyit buknék a 200-ból.


Ha az is 80%-os, akkor lesz 2x80 + 2x80 + 100 = 420pont


Tehát mindenki, aki bejut pszichóra 2 emeltet csinál, és mind a kettő jobb, mint 80% ??? és mindenkinek van nyelvvizsgája is? És ennek az elvárásnak több százan megfelelnek?

2016. febr. 12. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem rossz eredmények, de minden megyeszékhelyen vannak olyan elit gimnáziumok, ahol ezt az eredményt, amit te leírtál, a végzős évfolyam mondjuk fele teljesíti.


Így a válasz igen, összejön a több száz ember országos szinten, és akkor számold még azokat, akik néhány évvel korábban érettségiztek, esetleg újra érettségiztek emelt szinten, vagy csináltak időközben egy második nyelvvizsgát.

2016. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elkeseredtem, hogy ezek szerint nem vagyok elég jó. Esélytelen a két emelt 85%-os érettségi, ez komolyan... durva.
2016. febr. 12. 12:31
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Csinálj emelt szintűt nem nyelvből, így egy emelttel és két nyelv vizsgával, már 90 többletpontod lenne. Miből lettél 100 %-s középszinten amúgy?
2016. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Miért nyelvből akarsz emelt szintűt?! Már megbocsáss, de mivel van nyelvvizsgád, ezért egy emelt nyelvi érettségi gyakorlatilag semmilyen többlettudást, és így az adott szakra való jelentkezéshez semmilyen szándékot nem mutat.

Ennek alapján a tudásod kb. annyi, hogy tudsz egy nyelvet viszonylag jól, meg tudsz egy másik tárgyat, de azt is csak középszinten.

Manapság ez egy teljesen átlagos teljesítmény, amelynek elérése különösebb kihívást nem jelent, így valóban, ez a tudás tényleg kevés pszichológiára.


Elég egyből emeltezned, de ne nyelvből! Hanem egy olyan tárgyból, amiből kiemelkedő tehetséged van, és már évek óta szeretted, szabadidődben is gyakran foglalkoztál vele.


Megjegyzem, ha már valaki emeltezik valamiből, ezt nyílvánvalóan érdeklődési köréből fakadóan teszi, így elvárható legalább a 90% feletti teljesítmény.


És akkor most kell pontokat számolni:


Középre: 200

Emeltre: 180

emelt többlet: 50

nyelvvizsga: 28


Ez összesen 458 pont, amivel már elég jó esélyeid vannak. Ha ez még mindig nem elég, két lehetőséged van javítani: Két emeltet csinálsz, vagy leteszel még egy nyelvvizsgát.

2016. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez sajnos nem lett átgondolva. Nem érdemes nyelvvel felvételizni oda, ahol ugyanabból a nyelvből nyelvvizsgát is szeretnél beszámíttatni...ha egy mód van rá, ezt el kell kerülni, és máris több a pont.
2016. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem a másik módszerrel (nem duplázással) sokkal könnyebb több pontokat elérni, csak ehhez már 11.-től "elkötelezettség kell". (Nem mintha középiskolában olyan nehéz lenne 5 tárgyból ötösnek lenni, meg a többi közepet, ami nem felvételi tárgy, megírni viszonylag jól.)


Én is azt tudom mondani amúgy, mint a többiek. Nem nyelvből kéne az emelt, és akkor több pontod lenne. Vagy ha a nyelv tényleg olyan jól megy, akkor nem csak nyelvből. :D Szerintem a nyelvtudás egy olyan dolog, ami már megvan, akkor nem kell külön tanulni rá. Hajrá van még 2 és fél hónapod, húzd fel magad valamiből, simán lehetséges. (Vagy már le kellett adni az érettségi jelentkezést?)

2016. febr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, messze nem átlagos a teljesítményed. Aki középszinten 100%-ot ír, annak bőven nem középszintű a tárgyi tudása..

Nagyon sokan visznek többletpontot pl. hátrányos helyzetért. Viszonylag egyszerű lepapírozni, plusz 40 pontot ér. Nekem a gimis osztályom kb. fele hátrányos helyzetűnek számított, holott a szülők jó nevű vállalkozók voltak. Szoctám esetén ugyan ez a felállás: vállalkozó szülők, minimálra/mamához bejelentve, a 24 éves gyerekük meg megkapja a havi legmagasabb közel 40 ezres szoctámot..

A másik tényező, hogy sokan nem rögtön érettségi után pályázzák meg a magasabb pontszámmal rendelkező szakokat. Sokszor már maguk is egyetemre járnak, nagyobb jártasságot tesznek a tananyag pontos elsajátításában, vizsgázásban. Így az újból letett érettségi is jobban sikerül.


Egyébként biztos pszichológiára szeretnél menni? Feltehetően jó nyelvérzékkel sokkal kifizetőbb szakokra is mehetnél. :)

2016. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A másik tényező, hogy sokan nem rögtön érettségi után pályázzák meg a magasabb pontszámmal rendelkező szakokat. Sokszor már maguk is egyetemre járnak, nagyobb jártasságot tesznek a tananyag pontos elsajátításában, vizsgázásban. Így az újból letett érettségi is jobban sikerül."


Ezt általában nem direkt csinálják, hanem mert a 2.-3. helyre vették csak fel őket. Én nem ajánlom, csak ha valakinek annyi pénze van, hogy simán mehet az önköltséges, meg tudják finanszírozni a több évet. Mert az államilag támogatott féléveket nem érdemes eljátszani. Még az első szakon is meggondolhatja magát az ember, vagy csúszhat, ilyenkor szüksége lesz rá.

Ráadásul én így az első félévemben egyetemen nem nagyon látom, hogy az ott tanult kémia/biológia/fizika segítene egy esetleges új emelt érettségiben. Más az anyag, nem az, amit ott számon kérnek, semmire nem mennék az "elmélyült" tudással, egyszerűen itt már más síkon tanuljuk a dolgokat.

2016. febr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!