Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE politológushallgatók!...

ELTE politológushallgatók! Tudnátok válaszolni néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Nemrég ismerős által elég részletesen hallhattam a Corvinus politológia képzéséről. Bár az ELTE-ről elég sok infó érhető el neten, de azért vannak még dolgok, amikre még kíváncsi lennék.


1. Hány órátok van egy héten?

2. Mennyit kell tanulnotok?

3. Mennyire nehezek a vizsgák? Az ELTÉ-nek valamiért van egy olyan hírneve, hogy szivatnak a tanárok...

4. Milyen a diákélet? Általános hangulat, bulik, programok, klubok, stb.


+5. A kollégiumnál az ELTE-n ugyebár úgy van, hogy nem konkrét koliba jelentkezel, hanem csak úgy általánosságban kollégiumba, de megadhatsz egy sorrendet, hogy melyikbe szeretnél kerülni. Viszont hallottam olyanokat, hogy hiába volt meg valakinek a pontja a kollégiumba kerüléshez, nem vették figyelembe a sorrendet, amit megadott, és olyan koleszbe került, amit fel sem tüntetett. Nyilván, ilyet főleg a KCSSK-ról hallottam, mivel a nagy többség oda akar menni.

Itt az lenne a kérdésem, hogy magasabb pontszám esetén jobban figyelembe veszik-e a megadott sorrendet, vagy mindenképpen randomra raknak be valahova?



2016. febr. 12. 21:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Az elején lemaradt: A Corvinus és az ELTE között szeretnék választani, és mivel a Corvinusról már hallottabb részletesebb véleményt, ezért szeretnék valami hasonlót az ELTE-oldalról is.
2016. febr. 12. 22:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak az ötödikre tudok válaszolni. Volt, akinek sikerült az első helyen megjelölt kollégiumba bekerülnie, de többségében teljesen random, szerencse kérdése.

(Amúgy meg szerintem vedd figyelembe, hányad éves írja a választ, én most a második félévre jöttem rá, hogy még se lesz annyira easy menet az egyetem:D)

Egy nem politológus, de eltés hallgató.

2016. febr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ment a zöld. :)


Remélem azért a szerencse végre egyszer nekem kedvez majd, és jó helyre kerülök.

2016. febr. 13. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!