Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig lehet jelentkezni...

Meddig lehet jelentkezni gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Azt mondják decemberbe kellett volna, de annak már vége és így csak jövőre mehetek abba a suliba. 17 éves vagyok. Van valami megoldás?

2016. febr. 13. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Beszélj az igazgatóval, osztályfőnök(ök)kel, abban a suliban, ahová menni szeretnél.

Ha a pontszámaid megfelelőek, talán lesz üresedés (ami persze nem biztos), ha valaki végül máshová megy vagy elköltözik.

Egyénként, hogy-hogy 17 éves vagy?

2016. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, akkor szerintem az lesz. Hát mennyi legyek? 17 éve koptatom ezt a szerencsétlen bolygót. :/
2016. febr. 13. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed sajnos :(

A központi felvételire december 8-áig lehetett jelentkezni.

Az iskolákba február 12-ig (azaz tegnapig) kellett leadni a jelentkezési lapot.


Gimnazista vagy? Vagy általános iskolás? Szerintem az előző válaszoló sem értette pontosan, mert ha 17 évesen vagy nyolcadikos, az elég szomorú :(


Ha viszont középiskolából másik középiskolába akarsz átmenni, akkor nem kell központit írni, nincs más lehetőség, mint beszélni az igazgatóval az átvételről. Ilyenkor lehet, hogy különbözeti vizsgát, vagy valamiféle felvételi vizsgát kell tenni, ha erősebb, vagy van valamiféle tagozatváltás.

2016. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak ezt az évet kihagytam. Előtte jártam gimnáziumba. Akkor így lehet jelentkezni? Szóval most nem járok suliba, de a jövő évfolyamba akarok menni.
2016. febr. 14. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor ez ilyen átjelentkezés jellegű dolog, ugye?

Ha félévkor hagytad abba, a félévről már akkor is lecsúsztál, egyébként az igazgatóval kell beszélni, ha a tanulmányi átlagod az átvételi követelménynek megfelelő, biztosan kapsz lehetőséget, hogy számot adj a tudásodról, aztán ha úgy ítélik, átvesznek.

2016. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!