Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi Lesz a Szent István Gimnázi...

Otyoke kérdése:

Mi Lesz a Szent István Gimnáziumban szóbelin?

Figyelt kérdés

2016. febr. 15. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
én két éve felvételiztem ide és nem, nem vettek fel.Kitűnő tanulmányi átlag nem volt elég , mondjuk az írásbelit eléggé elszúrtam (74 pont) .De a szóbelire még így is behívtak.Először adtak három matek feladatot , leültettek és meg kellett oldanom majd odamenni mikor kész voltam egy tanárhoz aki átnézte és adott még egyet , hogy előtte csináljam meg.Utána húztam egy szöveget , leültem és olvasgattam magamban majd hívtak és fel kellett olvasnom egy másik tanárnőnek.Ezek után egy verset kellett elmondanom, majd szimplán beszélgettünk arról hogy mit sportolok,mi szeretnék lenni stb
2016. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

szerdán megyek és nagyon izgulok...

2016. febr. 20. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia en csutortokon megyek.. milyenek lettek a pontjaid?:)
2016. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

80pontom lett

ja és én is csütörtökön megyek szerdán a egy masikba voltam csak összekevertem

2016. febr. 24. 19:14
 5/6 anonim válasza:
De már 6 ponttól behívnak? Hogy lehet az, hogy a 74 pont az nagyon elszúrtam?????? Nekem 69 és kitűnő bizi. Képet is fognak rólad készíteni. Na most, miért hívnak be 6 ponttal, ha 74-el semmi vesznek fel? Minek hitegetni? Vagy ez most komoly, hogy ennyire pofára megy?
2016. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Bár a kérdés régi, másoknak talán segítséget nyújthat a válaszom.


Tavalyelőttől (2016-2017-es tanév) a szóbeli rendszere megváltozott az Istvánban, magyar és matek tantárgyakból is. A cél a tanárok tehermentesítése, és a szóbelizők helyzetének megkönnyítése volt. A lényege a következő: állomások vannak (talán 5), amelyeket istvános diákok vezetnek, illetve plusz 1-1 a két induló osztály osztályfőnökével és leendő magyar-/matektanárával. A felvételizőket egyesével szólítják, felveszik az adataikat (ezt is a diákok csinálják), majd saját belátásuk szerint legalább három "diákos" állomáson kell részt venniük, ahol különböző feladatok vannak. Ezek többsége játékos, kötetlen, bár sajnos a többségük így sem tud feloldódni (persze érthető módon). Nálunk pl., amikor ezt csináltuk, Scrabble-özni kellett, szóval a feladatok tudást kevésbé, inkább intelligenciát néznek. (Legalábbis a magyarnál) Persze sok függ attól is, mennyire tud feloldódni a delikvens. Láttam riadt arcokat, akik nem erre készültek, és ez a teljesítmányükre is hatással volt. Az ofő-tanár állomást nem tudom. Az itteni dolgokba nincsen belátásom, mit kérnek. Valószínűleg hasonló dolgokat, mint a korábbi rendszerben (vers, olvasmányélmény, stb.)


A rendszer egyik hibája szerintem, hogy a diákok pontozzák a felvételizőket (tudást és "embert", tehát szimpátiát pontozunk). Nyilvánvalóan nem vagyunk azon a szinten, hogy meg tudjunk ítélni mindent helyesen. Volt, aki már tudott korábban Scrabble-özni, volt, akinek ott magyaráztuk el. A szimpátiapontokat is sok minden befolyásolja. Volt egy felvételiző, aki nem ünneplőben jött, és nagyon le akartam húzni a pontjait, de a társam a szüleit hibáztatta inkább, úgyhogy kiegyeztünk félúton. Külföldi származásúaknak ő (indiaiként) több pontot adott volna, mint én. (Nem direkt, pozitív diszkriminációként, csak mert nekik szimpatikusabbak voltak, mint nekem)


Ezt most szépen leírtam, de franc tudja, nem változtatják-e meg idén. Nem hallottam visszajelzéseket erről. Szerintem 90% fölött van, hogy marad. dKészüljetek úgy, hogy ugyanaz lesz, mint régebben, plusz egy kis laza "játék".

2018. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!