Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri nyelvi...

Szerintetek megéri nyelvi előkészítős tagozatra menni?

Figyelt kérdés
Nem "évvesztegetés"?

2016. febr. 16. 19:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy angol nyelvről van szó:)
2016. febr. 16. 19:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, sokkal nagyobb az esélyed nyelvvizsgánál, érettséginél, külföldön.

De angolra ilyen szinten én csak akkor mennék, ha már egyébként is jól menne, mert másképp nagy lenne a lemaradás. (Talán egy franciára szívesebben mennék, annak ellenére, hogy utálom a franciát [második idegennyelvként tanulom])

2016. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én szerintem gondold át, mennyire jól megy a nyelvtanulás, mennyire jó a nyelvérzéked.

Ha úgy gondolod, elég jó, akkor menj 4 évesre, és ott is tudsz majd emelt szinten érettségizni mindkét nyelvből (pl. a mi sulinkban is van ilyen tagozat).

Ha viszont nehezebben megy, kellenek a kiscsoportos foglalkozások, és nem akarsz olyan gyorsan haladni a nyelvtannal, akkor baromi jó lehetőség ez a plusz egy év :)

2016. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De, szerintem az.

A nyelvet így is úgy is meg tudod rendesen, magabiztosan tanulni a középiskola végéig - ha máshogy nem, különórákkal.

DE! Nem csak kiesik egy év (és már elég türelmetlenül viselik egyesek, hogy 19-20 évesen érettségiznek, míg mások egy évvel korábban), de mivel ezalatt szinte semmi mást sem tanulsz, legfeljebb nagyon alapfokon, kiesel a tanulás ritmusából is. Egy év alatt egy csomó mindent elfelejtesz, amit az általánosban már megtanultál, és elszoksz attól, hogy napról napra fegyelmezetten, különböző tárgyú tananyagokat tanulni kell.

Egy rokonom járt ilyen iskolába. Mivel évvesztes is volt, 20 éves elmúlt, mire leérettségizett, ráadásul rengeteget szenvedett az első "igazi" évben, amikor "visszaváltottak" a rendes tananyagra.

Én ezzel szemben egy "átlagos" nyelvtagozatra jártam, az egyik nyelvből valahol a közép és a felső fok közötti, nagyon biztos tudást szereztem, a másikból is meglett a stabil középfok az utolsó év elejéig, tehát az érettségi évében már egyáltalán nem kellett nyelvvizsgával törődni. Emellett az összes kötelező érettségi tárgyból kiemelkedően jó oktatást kaptunk, így az érettségi is nagyon könnyen kitűnőre megvolt, ami ugye a nyelvvizsgára kapható többletpontokkal maximális hozott pontokat jelentett a továbbtanulásban.

Szóval szerintem egy jó nyelvtagozat sokkal inkább megéri, mint a nyelvi előkészítő.

2016. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha két nyelvet meg tudsz tanulni közel felsőfokra, akkor rohadtul meg.

Ha enélkül csak egy nyelvet tudnál tanulni, akkor megéri.

2016. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor éri meg, ha a tanítás később kéttannyelvű lesz, tehát adott nyelven tanulsz majd tárgyakat és érettségizel belőlük. így azért hasznos.


De nálunk pl. a nyelvi előkészítőben nincs ilyen, "csak" emelt óraszámú nyelvtanulás. Ez szerintem felesleges, egy erősebb gimiben is ugyanúgy meg tudod tanulni a nyelvet, mint ahogy rengeteg diák megtanulja és tesz le nyelvvizsgát előkészítő év nélkül is.

2016. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem nem. Én idén nyáron mennék nyelv vizsgázni (középfokú) és most vagyok nyolcadikos. Jó nincs sok élettapasztalatom, de ezzel a kevéssel, és néhány ismerősöm panaszkodásával a nyekről szerintem fölösleges ilyen tagozatra menni.

Ha egy gyenge suli nyelvi előkészítős tagozatára mész, számíts arra, hogy végzősként is általános iskolai anyagot fogsz venni.

Voltam olyan suliban, ahol a nyekes osztály olyan anyagot vett, mint én anno 6. osztályos koromban, angol tagozaton.

Elvesztegetnél egy évet azzal, hogy csak angol tanulsz és mellette néhány tantárgyat azt is alacsony óraszámban.

Ha van nyelvérzéked, akkor menj 4 évesre, ha nincs, és azért szeretnél nyekre menni, hogy legyen egy éved felzárkózni, akkor természetesen jó ötlet. De ezen kívül sok hasznát nem látom.

2016. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!