Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem szánalmasak a...

Csak szerintem szánalmasak a mai iskolai követelmények?

Figyelt kérdés
A lányom hetedikes és most matematikából az egyenleteket veszik,evvel alapból nincs gondom de amikor azt látom hogy két ismeretlenes egyenleteket kérnek tőlük az azért egy kicsit kiakasztó!Ha haza ér akkor tanul már nincs olyan nap hogy ne kéne legalább 1,5-2 órát tanulnia és ha összeadjuk akkor ez egy héten 43 óra munka!Egy felnőtté pedig 40 úgy érzem ez egy kicsit szánalmas.Pedig én is diplomás vagyok!

2016. febr. 17. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

A szánalmas szó a legkevésbé se illik diplomás mondanivalódhoz. Az pont az ellenkezőjét jelenti.

Nevezheted botrányosnak, felháborítónak, sokkolónak, elképesztőnek, hihetetlennek, arcátlannak, pont szánalmasnak nem. Annak akkor nevezhetnéd, ha az lenne a feladat 7.-ben, hogy mennyi 10+10.

2016. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen hetedikben, én pedig már 22 éves vagyok. Egyáltalán nem nehezek, túl lehet élni. Az, hogy diplomásan te ezt szánalmasnak nevezed, az tényleg ciki.
2016. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itt nem a 10+10-ről van szó de azért szerintem egy kicsit sok egy 7-es gyereknek a két ismeretlenes egyenlet.Angliában ha megnézed akkor ott olyat látsz 7-ben hogy szorzó tábla,osztás,kivonás,összeadás VAN. :)Másrészt amikor az ország gazdaságot földrajzórán veszik és olyanokat kérnek tőlük hogy (GDP STB.),meg társadalomismereten szinte már pszichológiát tanulnak.Ez is eléggé....
2016. febr. 17. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, és Angliában az emberek 70%-a buta mint a föld.
2016. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szánalmas kifejezés tényleg félrevezető ebben a szövegkörnyezetben, de a mondanivalódat tekintve egyetértek.


Volt egy hasonló témájú kérdés nemrég, a 2-es az én válaszom.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Azért azt sem tartom követendő példának, amit nyugaton csinálnak. Az sem normális, hogy egy felső tagozatos gyereknek a alapvető matematikai műveletek nehézséget okozzanak. (Ezt ugyan a te kommentedre reflektálom, de saját tapasztalat, brüsszeli általános iskolással töltöttem együtt egyszer pár délutánt, aranyos, szorgalmas, okos gyerek volt, mégis nagyon, nagyon nehezen ment a hétköznapi élethez szükséges, alapvető matek.) Szóval szerintem 7. osztályban szorzótáblával kínlódni ugyanolyan időpocsékolás, mint 2 ismeretlenes egyenletekkel bajlódni. Két véglet, ami között egy középút kellene.

2016. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!