Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Leövey Klára...

A budapesti Leövey Klára gimnáziumban, hogy néz ki az angol NYEK-es szóbeli? Szombaton megyek, mit nézzek át?

Figyelt kérdés

Gondolom füzeteim, ellenőrzőm megnézik...de utána? Nagyon megköszönöm annak, aki segít!

Megy a zöld kéz a hasznos válaszokért ;)



2016. febr. 18. 13:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Senki? :( :( :((((((
2016. febr. 18. 20:49
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ma megyek a Leöveyibe szóbelizni ugyan arra a tagozatra mint te :) Amúgy lehet nem nézed már a válaszomat de a honlapon írták, hogy témakört kell húznod (hobbi,állatok,rutin,család, közlekedés stb) amiről beszélned kell egy kis ideig. Aztán belekérdeznek, hogy erről meg arról mit gondolsz meg ilyenek. Utána magyar mondatokat kell angolra fordítanod :) Nagyjából ennyi.

Szerintem nem lesz vészes, a lényeg hogy beszél beszélj és beszélj. Azokat a dolgokat mondd amit tudsz is még akkor is ha olyan alapvető dolgok :)

Például ha az állatokat húzod, akkor mondjuk ne kezdj el a szakállas agáma tartási enciklopédiáját lefordítgatni hanem mond hogy van egy kiscicád, nagyon játékos, szerethető jószág. Sokat játszol vele blah blah blah. És mondjuk elmesélsz egy sztorit hogy egyszer beleesett a kádba és ugy kellett kiszedned vagy a fáról nem tudott lejönni :D

Tiszta alap dolgokat mondj, é lényeg hogy lássák hogy érted az angolt :)

Hajrá! Szurkolok! :)

2016. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a szóbeli nektek? Én jövő héten megyek.
2016. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem érzésre jól, tényleg nem volt vészes. A mondatoknál egyet elrontottam, egyikben icipici hiba volt, harmadik jó. Ott nem kapok max pontot szerintem, de sokat beszéltem, és a füzeteim tetszettek nekik...neked higy sikerült, kedves első?
2016. febr. 20. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kellemeset csalódtam :) Szerintem egyáltalán nem volt szörnyű én kifejezetten élveztem :D Bár szerencsém volt mert jó tételt húztam ki, úgyhogy abban szerintem nem volt hiba. Végig beszéltem a kifejtős részt úgyhogy az jó ment..

Én is lehet a mondatoknál fogok egykét pontot veszíteni mert úgyérzem elrontattam az egyiket :/

De összességében szerintem abszolut alaptalan volt a félelmem. A tanárok kedvesek és segítenek. Ha látják rajtad, hogy elvesztetted a fonalat áttérnek egy másik kérdésre vagy elkezdik neked :)

Összességében én elégedett vagyok a szóbelivel remélem máshol is menni fog :)

(Amúgy első voltam :D )

2016. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!