Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Teleki Blanka gimibe mik az...

A Teleki Blanka gimibe mik az angol szóbeli kérdések?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fönt van minden a honlapon, de szeretnék személyes tapasztalatokat hallani erről.. 🙂
2016. febr. 20. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A bemelegítő beszélgetés tudtommal még magyarul lesz. Kérdezni fognak rólad, a családodról (apa, anya, tesók), a szabadidődről, a barátaidról, előző sulidról, hobbijaidról, könyvekről, filmekről, zenéről, egyszóval bármiről :)

Aztán húzni kell a honlapon lévő témakörökből egyet, ami az angol beszélgetés témáját fogja adni. A tanár kérdez, te kifejted, válaszolsz, lehetőleg beszélj folyamatosan, általában ez a fontos.

Aztán ismét egy témakört húzol, amiből kapsz képet, le kell írnod a képet, hogy mi van rajta, mi a témája, te hogy viszonyulsz ehhez, aztán megint a tanárral erről beszélgettek.

Végül lehet, hogy fogsz kapni egy szöveget, amit el kell olvasnod, de lehet, hogy ilyesmi nem lesz, csak a fentebb említettek.


Ne izgulj, a tanárok nagyon kedvesek :)

2016. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙂 És lesz idő kidolgozni a tételemet?
2016. febr. 21. 12:38
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Egyrészt hétfőn voltam szóbelizni a Telekiben. a 10 percből kb. 4 perc volt az egész szóbeli, mert kb. félpercenként ki be mászkáltak, hol a tanárok, hol a diákok. Én kaptam egy képet egy "traffic jam"-ről nincs rá felkészülési idő rögtön kell válaszolni és előtte kb. 2 percig a családomról kérdezett kérdés-felelet alapján. Igazából véve nagyon rám nem voltak kíváncsiak semmit nem kérdeztek, még azt se honnan jöttem vagy mit szeretek csinálni. Választási lehetőség nincs ők levesznek a kupac tetejéről egyet ezt kaptad és kész.


Erről az egész szóbeli dologról csak annyi a véleményem, hogy 5 perc alatt kíváncsi vagyok, hogy adnak 50 pontot. Leszerepelt nálam az iskola, mert a diákoktól kb. olyanokat hallottam, hogy:

" most komolyan legyalogolsz egy megállót, hogy adjak neked egy szál cigit"

"szerintetek nem kéne szólni nekik, hogy ha ide jönnek nem fognak tanulni?"

Nyilván nem azt mondom, hogy nem voltak normálisnak tűnő diákok, mert voltak, de csak elvétve.

2016. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh, értem és köszönöm a válaszodat! Most meglepődtem. Én holnap (pénteken) megyek...de így mostmár nem sok kedvem van mert egy osztálytársamnak se jöttek be a tanárok... És a képről mit kérdeztek? Mármint erről a dugóról mit mondtál?
2016. febr. 25. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!