Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri elmennem a szóbelire?...

Megéri elmennem a szóbelire? Fontos!

Figyelt kérdés
A Jedlik Ányos gimnázium holnapi szóbeli felvételijéről lenne szó. Igazából nekem 3 éven keresztül folyamatosan 3-as vagy az alatti volt az átlagom. Most év elején jöttem rá hogy nem ártana tanulni így feltornásztam magam 3,85-re ami nálam tényleg a maximum. 38 pontos lett a felvételim de be hívtak szóbelizni. Megéri elmennem? Nagyon félek hogy be fogok égni és szinte csak jó tanulók jelentkeztek oda én meg itt vagyok totál bénán akinek esélye se lenne oda. Ráadásul pont egy olyan iskolába járok amitől undorodnak a Jedlikben és max a 4,5 fölöttieket veszik fel az én sulimból. Megpróbáljam vagy inkább hagyjam az egészet?

2016. febr. 21. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi veszíteni valód van? Max nem vesznek fel. Persze, hogy megéri elmenni.
2016. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen megéri. Első már megírta: vesztenivalód nincs. Elmész, elbeszélgetsz velük, elmondod miért akarsz odamenni. A legtöbb szóbeli felvételi általában motivációs beszélgetés. Szerintem menj el, és várd meg, mi lesz.
2016. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De itt tételeket kell húzni természettudomànyos tantàrgyakból és én nem tudok semmit.
2016. febr. 21. 20:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj :) Bemagolod azt a néhány tételt, és ennyi. Csak eddig is tanulnod kellett volna, mert ez az átlag jóval egy normális szint alatt van (nálunk a legrosszabb átlag is 4,00). De jobb később, mint soha ;)
2016. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem veszíthetsz semmit.

DE! legalább lesz tapasztalatod róla, hogy néz ki egy ilyen szóbeli + nem kell később rágódnod amiatt, vajon felvettek volna-e.

A szóbelin a tételek mellett van szabad beszélgetés is, ott szépen elmondod, hogy régebben sajnos nem vetted komolyan a tanulást, DE, ahogy az a félévi bizonyítványodon is LÁTSZIK, idén már megváltozott a hozzáállásod. Ennyi.

És lehet szerencséd a tételhúzásnál is.

Meg kell tanulnod élni a lehetőségekkel, és nem engedni a csábításnak, és megfutamodni. Ha nem is vesznek fel, így legalább elmondhatod, hogy te megtetted, ami tőled telt.

2016. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem hogy nem megyek most oda felvételizni :) jövőre abban a suliban ahova bekerülök sokat fogok javítani és utàna próbàlkozok a Jedlikben :)
2016. febr. 21. 21:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig el kellett volna menned.

Kifogás az van, pedig csak annyi az egész, hogy megfutamodtál:(

2016. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De most komolyan? Mentem volna oda teljesen hülyén? Inkàbg jövőreàtjelentkezek
2016. febr. 22. 15:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is egy esély volt, és akár még fel is vehettek volna.

Arra sincs semmi garancia, hogy egy év múlva átvesznek.

Különben is jobb, amikor mindenki egyszerre tiszta lappal kezd, mindenkinek újak az osztálytársak is, a tanárok is és legfőképp a tananyag is.

2016. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, aki kerek 100 ponttal volt alattam (200 volt a max, mert mi nyelvből is felvételiztünk), de eljött, próbálkozott és fel is vették. Azóta is közöttünk van és belehúzott és megyeget neki. :)
2016. febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!