Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pesti Fazekas hogy számítja...

A pesti Fazekas hogy számítja a pontokat? Mi ez a drámai csökkenés?

Figyelt kérdés

Láttam a honlapon, hogy 120 és 110 pont kellett szóbelihez való behíváshoz. Ez kitűnőt és 60-70 pontot jelent, hasonlóan mint az Eötvösben???

Láttam, hogy nagyon lementek a ponthatárok, az Eötvösben is minden tagozatra csökken a szükséges, a német NYEK 118 pontra ment le, ami 68 pont és kitűnő.

Az Apáczaiban átlagosan 5-6 ponttal csökkent a behívási határ (75-ből, csak felvételi), igaz tavaly magas pontszámok voltak. :D

A Radnóti 68 ponttól...

A Szent István 65 ponttól hív be szóbelire...

Mi ez a drámai csökkenés?



2016. febr. 22. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb volt a felvételi, rosszabbak az átlagok. Viszont a Városmajori meg épp ellenkezőleg: 80 pont alatt senkit sem hívott be...
2016. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hol látod a Városmajoriban a szóbelihez szükséges számokat? Mert én csak lekérdezést látok.
2016. febr. 22. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az osztályom háromnegyede jelentkezett, így tudom (a 79 pontosokat már nem hívták be, de a nyolcvanasat igen).
2016. febr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Apáczairól tudom, hogy tavaly a hat évfolyamos osztályokban túl magasan húzták meg a ponthatárt és a végén pótfelvételit kellett tartaniuk néhány helyre. Gondolom, ezt akarták kiküszöbölni, amikor idén relatíve gyengébb írásbeli eredményekkel is be lehet kerülni szóbelire. Ez persze csak annyit jelent, hogy több embernek adják meg a lehetőséget, hogy a szóbelin bebizonyítsák, oda valók, meg tudják állni a helyüket. És igen, az idei felvételi elég nehéz volt, ez is közrejátszhat a többi gimnázium esetében (is).
2016. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
A FAzekasnál is lejjebb mentek a pontok, de nem ennyire. Mármint a 110 meg a 120 az igaz, ebből csak 10 a hozott pont, a központi írásbelit pedig 140%-nak számolják. Így az jön ki, hogy természettudományira kb. 79, társtud-ra meg 70 pontos írásbeli kellett a behíváshoz.
2016. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
'1. Válaszolónak: Nálunk a 73 pontosakat is behívták (igaz nem az összes szakra), de a 77 pontos osztálytársam mindegyikre bekerült (német, spanyol, töri, matek, humán)
2016. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az idei matek tételsor lehet benne a ludas. Ami a Városmajorit illeti, a fiamat 78 ponttal és 4,6 átlaggal behívták a fizika tagozatra, igaz a matekre és a spanyol nyekre nem.
2016. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!