Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Károlyi Mihály gimnáziumból...

A Károlyi Mihály gimnáziumból lenne esélyem külföldi (spanyol) egyetemre menni? Milyen ott a közösség?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék spanyolul tanulni . Kb 1 óra lenne nekem az út a gimibe és hallottam hogy nagyon kemény . Azért lehet "élni" mellette ( mármint közösségi életet , osztálytársakkal ilyesmim)? Milyenek utána a lehetőségek ?

2016. febr. 22. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Az első évben tényleg nincs sok életed és tényleg elég kemény, nagyon sok spanyol van, de megéri. Nagyon sok program van, jó a közösség. Az 5év után pedig sokan mennek külföldre.
2016. febr. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Előző,honnan veszed hogy "sokan" mennek külföldre ? Az évfolyamom most végzet 4 napja de alig van 10 ember aki külföldre megy,aki igen az sem Spanyolországba vagy Latin-Amerikába ..És évek óta ez a tendencia.Összesen 3 év alatt ketten-hárman mentek ki Spanyolo.-ba. Persze lehetőséged elvileg van de számíts rá,hogy mindent magadnak kell intézned ezzel kapcsolatban mert semmit se tudnak vagy akarnak segíteni ráadásul a felvételi tájékoztató arra terjed ki,hogy mindenről lebeszéljenek! (külföld,vidék,jog,orvosi,mérnöki,tanári egyszerűen mindenről) Nekem egy osztálytársam megy Angliába,egy másik Hollandiába de ehhez semmi köze a Károlyinak.

Nem azért kemény a suli mert sokat kell tanulni hanem mert folyamatosan azon van a vezetői triumvirátus(előző gondolom érted bár Pénzessel annyira nincs gond csak szimplán egy bürokrata),hogy megtörje a tanulókat és,hogy hiába tehetséges valaki a tehetsége egyszerűen nem tud kamatozni egy ilyen közegben. Folyamatos alázás,önkényeskedés,az utolsó 2 év maga a pokol de áhh,majd rájössz mert gondolom kilencedikes vagy. :)

2016. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!