Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nincs elég pontom, akkor...

Ha nincs elég pontom, akkor fizetős szakra még bejuthatok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mivel nincs elég pontom a továbbtanuláshoz, hogy fizetős szakra bejuthatok-e illetve kell-e valami felvételit, vagy valami tesztet írni?

Még nem döntöttem el, hogy hová szeretnék jelentkezni, de mindenképpen egy műszaki főiskolára, vagy egyetemre.

Arra van-e lehetőség, vagy x évvel az érettségi után fogom magam és bemegyek, hogy emelt érettségit akarok tenni ebből, vagy abból?

Van-e ennek értelme, vagy csak energiapocsékolás?

Szeretnék egy kis felvilágosítást kapni az egyetemi, vagy főiskolai pontrendszerről, meg pár dologról pl: neptun, kreditrendszer stb.



2016. febr. 23. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdetnek nézd meg a felvi.hu-n a pontszámítási rendszert.

És igen, utólag is lehet egyes tárgyakból érettségizni, adott eredményt is lehet javítani meg másik szinten vagy másik tárgyból is lehet kiegészítő érettségit tenni.

2016. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tegyük fel ugyanazon a szinten csinálom meg az érettségit, mint x éve, és megbukok rajta, akkor mi van, ugrik az egész érettségi?

Vagy az elképzelhető, hogy az érettségire ráépülő szakmám ugrana?

2016. febr. 23. 22:46
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja egyébként a felvin kiszámoltam a pontjaimat, beírtam mindent, de nem jött ki elég pont ahhoz, hogy felvételt nyerjek kb 260 pont jött ki és 280+ kellene, szinte mindenhová.
2016. febr. 23. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:

A javító érettségivel kapcsolatos kérés miatt fel kellene hívnod a felvi.hu-n található ügyfélszolgálati telefonszámot, és megkérdezni.

280 pont a törvényben meghatározott minimum. Aki ezt nem éri el, azt nem veszik fel, fizetősre sem!

2016. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!