Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti gimnáziumban kellene...

Budapesti gimnáziumban kellene segítenetek?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék javaslatokat, ötleteket kapni.

Az esetem:

10. osztályos tanuló vagyok a debreceni Vegyipari Szakközépiskolában.

Szeretnék (segítséggel a hátam mögött) átkerülni egy budapesti gimnáziumban.

Tanulmányaim, és érdeklődésem 4 éve a kémia, és a matematika felé terjed, és ez irányban is fog. Tudnátok javasolni olyan gimnáziumot, ahol a lehető legemeltebb szinten tudnék kémiát tanulni. Szakmai (vegyipari) gyakorlatom egy minimális van. (Ilyenekre gondoltam, hogy: ionvadászat, X oldat derítése, X koncentrációjú oldat készítése, stb...)

Leírom, hogy az anyagot mettől-meddig tudom, hogy képbe legyetek kb. milyen specifikációjú gimnáziumra lenne szükségem:

Az atomok általános jellemzése-Nitrogéncsoport elemei

Az utóbbi az általános kémia...

Adott koncentrációjú oldat-reális, és egyszerű gázok állapotára vonatkozó állapotegyenletek.

Az utóbbi a vegyipari ismeretek...

A szénhidrogének (homológ sorok)-Észterképződési reakciók, tehát az egy, és több oxigénatomos funkciós csoportok.

A köztes anyagokat vagy kis mértékben a teljesség mértéke nélkül, vagy a teljesség mértékéig tudom.

Olyan gimnáziumra van tehát szükségem, ahol körülbelül ugyan ilyen ütemben haladnak.

Angolt, és oroszt tanulok, de egyik nyelvet sem beszélem túlságosan jól.

Segítő válaszokat előre is köszönöm, bármely javaslatnak, és véleményezésnek utánajárok, megfontolom.



#oktatás #Kémia tagozatos gimnáziumok
2016. febr. 23. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem maradj a vegyipariban, ezzel az érdeklődéssel pont megfelelő :) Vagy oszályközösség miatt szeretnél elmenni?

Egyébként a Kossuth Lajos Gimnázium orvos-gyógyszerészet irányultságú osztályát tudom ajánlani, a Tóth Árpád Gimnázium biosz-kémia tagozatát, a Fazekas Mihály Gimnázium biosz-kémia tagozatát tudnám ajánlani. De készülj fel, ezek erős gimnáziumok, nem is biztos, hogy van hely.

Szóval Debrecenben ezek az egyetlen ilyen irányultságú, tagozatos középiskolák. Azt ajánlom, ilyen lépésben haladj:

0.) Döntsd el végleg, hogy biztosan el akarsz-e menni, és természetesen vitasd meg a szüleiddel is, írj pro és kontra listát stb.

1.) Hívd fel az általad szimpatikusnak talált iskolát, hogy van-e hely. Ekkor két lehetőség van:

- a.) Nincs hely. Ilyenkor sajnos nincs mit tenni, le kell tenni az iskoláról.

- b.) Van hely. Ez esetben tovább léphetsz a 2. pontra.

2.) Kérj időpontot az iskolába, az igazgatóhoz. Ő el fogja mondani, hogy mit kell tenned azért, hogy átvegyenek. A jegyeid átnézése után lehetséges, hogy tenned kell átvételi/különbözeti vizsgát év végén, ha valamilyen hiányosságod van.

3.) Vizsgázz le sikeresen, és az iskola tárt karokkal fog várni :)


Sok sikert!

2016. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jaj, most veszem észre, budapesti gimit kerestél.

Először is, megkérdezném: Mennyire akarsz erős gimnáziumot?

Sok gimiben van biosz-kémia/kémia tagozat, de vannak erősek is (pl. Eötvös, Apáczai, Berzsenyi), amit nem mindenki bírja irammal.

2016. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!