Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha minden megjelölt középiskol...

Ha minden megjelölt középiskolába felvesznek, akkor választhatok, hogy melyikbe megyek?

Figyelt kérdés

3 kozepiskolat jeloltem meg. Azt ahova a legjobban szeretnek menni harmadiknak(akkor meg nem akartam oda menni).

Ha pl mind3 suliba felvesznek, akkor valaszthatok hogy melyikbe megyek, vagy muszaly oda mennem, amit elsonek jeloltem?


2016. febr. 23. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerinted miért van sorrend?


És az 'muszáj'.

2016. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van a sorrend, oda kell menned, amit elsőnek jelöltél meg. Ha oda nem sikerül a felvételi, akkor a 2. helyre, stb... De egyszer módosíthatod a sorrendet, a pontos dátumot sajnos nem tudom, szerintem márciusban lesz valamikor. Tedd első helyre azt, ahova a legjobban szeretnél menni a módosításnál.
2016. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Akárhova mehetsz, a gimnáziumok nem tudnak a sorrendről. (Addig nem tudnak, míg el nem mondod nekik, legalább is egy tanárom ezt mondta)
2016. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Beküldted a jelentkezési lapot úgy, ahogy szeretted volna (ezért volt a sorrend).

Ha mást tapasztalsz a szóbelin, a szóbelik után, ha kijött az ideiglenes sorrend, MÁRCIUS 18-ig tudsz módosítani. Ekkor megadod a végső rangsort, hogy hova akarsz elsőnek menni.

Így, ha felvesznek az első helyen megjelölt sulidba, lehet, hogy felvettek a másodiknak jelölt sulidba is, de oda már nem mehetsz.

2016. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3: A gimnáziumok valóban "nem tudnak a sorrendről", azért, hogy ne befolyásolja a pontszámok adásában az iskolát az, hogy elsőnek vagy utolsónak jelölte a diák az adott sulit.


VISZONT!

Kérdező: olyan nincs, hogy "mindhárom suliba felvesznek". Csak az egyikbe vesznek fel. Ha felvesznek az elsőnek jelölt suliba, akkor nem vesznek fel a többibe. Sorrendet egyébként egyszer még módosíthatsz tudomásom szerint.

2016. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Nekem azt mondta az osztályfőnököm, hogy ez nem számít, mármint ha a harmadiknak megjelöltbe mennék inkább, akkor oda is mehetek. (3. válaszoló vagyok)
2016. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mehetsz,HA modositod a sorrendet. Egyebkent az elso suliba vesznek fel. A kozepiskolak valoban nem tudnak a sorrendrol,ok valamilyen kozpontbol kapjak meg,hogy kiket vettek fel.
2016. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!