Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó továbbtanulási lehetőséget...

Jó továbbtanulási lehetőséget Bp. -en?

Figyelt kérdés

Biosz szakon szeretnék tovább tanulni,lehetőleg a 8.ker.-ben vagy közelében.Ha van Kollégiumja az is egy jó pont!👍

És még szeretném megkérdezni,hogy milyen jegyek szükségesek ahhoz,h az ajánlott iskolákba bekerüljek.

Előre is köszii!:))


2016. febr. 25. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Középiskolába vagy egyetemre/főiskolára szeretnél bekerülni?
2016. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 8. kerületben van a Fazekas, gyanítom nincs is messze tőled, nincs rossz helyen (remélem érted, hogy értem:)).

Viszont én annyira nem ajánlom.

Tavaly talán 76 pont kellett társadalomtudományra kitűnő mellett, matekra kicsit több. Az idén lementek a ponthatárok, 110 társadalomtudományra (60+kitűnő), 120 a természettudományira (70+kitűnő).

Amit javaslok az az 5. kerületben az Apáczai. Szóbelire tavaly 66-62-62-56 pont kellett, az idén csak 58,5-57-57-53, az Apáczais számítása szerint (max 75 pont, jegyek nem számítanak). Neked a komplex természettudományi vagy a biológia szak lenne a legjobb, ott úgy jön ki a max, hogy matek felvételi+magyar felvételi*0,5 + 10 jegyek, +25 szóbeli. 17-18 fős egy tagozat.

Bárki, bármit mond, nem kell meggebedni és nagyszerű iskola:)

Esetleg az Eötvös, tavaly 82 pont+kitűnő kellett természettudományira szóbelihez, az idén 77,6 a szóbelihez.

***Természetesen nem csak kitűnőket vesznek fel (bár nagyrészt nekik jó a pontszámuk), de amennyiben nem csak kitűnő, az iskola számítása szerint több pontok kell elérned.

2016. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szomszédos kerületben, Kőbányán van a Szent László Gimnázium. :) A biosz tagozat méltán híres, az ELTE ki is tüntette a "Természettudományok kiváló középiskolája" címmel. :)
2016. febr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem nézegeted az iskolák honlapjait? A XXI. században élünk, megvetendő, ha valaki még erre is lusta... Tessék tájékozódni!
2016. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.. utolso:neztem mar en is csak kivancsi voltam az itteni velemenekre
2016. márc. 4. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!