Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nincsenek testnevelés óráink...

Nincsenek testnevelés óráink ez lehetséges törvenyesen?

Figyelt kérdés
Középiskolás tanuló vagyok történelem faktra járok(emelt óra számba tanulom 11.-tol a törit).Fél évig nem volt gond, jól működött,de a töri tanár beteg lett és a helyettesítő tanár csak óraadó tanár más suliban is tanít, ezért nem az eredeti fakt idején tud jönni, ezért az iskola kitalálta, hogy testneveles óra helyett vannak a törik és a töri helyett lyukas óra van és ez megy már hónapok óta szólni felesleges nem foglalkoznak vele... a testneveles óránk egyátalán nincs, és az lenne a kérdésem hogy ezt megcsinálhatjak-e vagy van rá valami törvény? Mivel tesiből is érettsegiznek ez eleg fontos lenne!Válaszokat előre is köszönöm.

2016. márc. 2. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem hogy örülnél neki.
2016. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ez így nem törvényes. Már csak azért sem, mert heti öt munkaórával hamisan számol el a tornatanár.
2016. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bár nem írtad, pontosan hány óráról van szó.
2016. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

nem törvényes.

1# meg nem tud olvasni. ha tesiből érettségizik, akkor már hogy örülne neki,hogy nincs ilyen órája? ez olyan, mint hogy angolból érettségizel, de úgy dönt a suli,hogy nincs több angol óra. eléggé kiba*ás.

de ha nem érettségizik valaki tesiből, akkor is kell szerintem egy kis mozgás, nem csak 6-7 órát ott tespedni a padban.

szólj az igazgatónak,hogyha nem tud róla. akár egy névtelen levél keretében.

2016. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"szólni felesleges nem foglalkoznak vele."


Hiába szól az igazgatónak, az sem tud mit tenni. Egyszerűen nincsenek tanárok - nap mint nap tapasztalom a gyerekem sulijában is. Arról nem beszélve, hogy az igazgatótól el vannak véve a jogkörök, nem alkalmazhatnak nyugdíjast, nem vehetnek fel bárkit, stb.

Épp az ilyen okok miatt volt a pedagógus tüntetés - és nem a fizetésemelés miatt.

2016. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Fel lehet jelenteni az igazgatót a helyi KLIK-nél (már ha állami iskola). A tanterv törvény, annak a betartása kötelező. Valószínűleg abból indulnak ki, hogy senki nem fog panaszt tenni az elmaradt tesik miatt. Töritanárt lehetne találni, ha nagyon akarnának.
2016. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Szinte gondoltam, hogy majd valaki feljelentésre fogja buzdítani a gyereket... Nem gondoljátok, hogy ha lenne tesitanár, akkor nem maradna el az óra? Mit csináljon az igazgató, szüljön egyet?


Megértem a kérdezőt, én annak idején kémiából akartam érettségizni emelt szinten és nem volt 1 évig fakultáció, de attól még nem a feljelentgetés lesz a megoldás!

2016. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Olvastál te ilyet a kérdésben, hogy nincs tesitanár? Mert én nem. Én csak olyat olvatam, hogy az óraadó töritanár mikor ér rá. Akkor keressenek más óraadót, töritanárból nincs hiány, vagy írják át az órarendet.
2016. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerinted akkor a tesiórák hogy vannak elkönyvelve? Aki a tanáruk lenne, munka nélkül megkapja az órákért a pénzt? Lehet, hogy nincs benne leírva, de semmi másra nem tudok gondolni ezek után.
2016. márc. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!