Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-ÁOK-n miért csak ennyi az...

DE-ÁOK-n miért csak ennyi az ösztöndíj? Mi határozza meg?

Figyelt kérdés
Az szakomon kb 4,0 feletti átlagtól adnak ösztöndíjat, a legkisebb összeg 2000 Forint. Hallom, hogy más szakokon 2,03 ra huszonezreket adnak, és nem tudom, hogy most ezt az állom adja vagy az egyetem vagy mi alapján döntik el, hogy hol mennyit kap az embeR? Vagy nekünk az alap államilag támogatott félévünk sokba van és ezért ilyen " kevés " az ösztöndíj ( viszonylatban )

2016. márc. 2. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egyetem kap egy keretet, és aztán maga osztja el, hogy mire mennyit költ belőle.

Az, hogy hanyas átlagtól lehet kapni, az meg az évfolyam eredményétől függ. Ha nálatok is a többség 2-es átlaggal nyomná, akkor te is kaphatnál 2,0-ra ösztöndíjat.

2016. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!