Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Abigél Című film nek...

KriszAime kérdése:

Az Abigél Című film nek valaki le írná a Végét? Mert nem értem.

Figyelt kérdés

Már vagy 3 Órája Próbálom kitalálni hogy most akkor mi történik. Keresi Zsuzsanna Ginát, meggyanúsítja Micit,aki letagadja, és ahogy bejön a Kőnig tanár Valami megváltozik. Attól fogva úgy csinálnak mintha Gina jó kezekben lenne ott ahol van. Simán kisétálnak mintha semmit se látnának.

Én az egészet úgy értelmeztem hogy Kiderül, Kőnig Abigél Aki Szerelmes a Zsuszába. Ez Szép és jó, de Ginát épp Átverik és német kézre akarják juttatni nem?

Amint az a kettő egxmásra talál Hirtelen nem tőrődnek Gina Sorsával? Az meg Belefut a bajba és Megöleti apját?

Elég bonyolult lenne ez így :S



2016. márc. 5. 05:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Zsuzsanna rájön, hogy Kőnig Abigél. Arra is rájön, hogy Horn Mici azért komédiázott a születésnapon a Matulában, hogy Ginát megszöktethessék, és arra is, hogy Kőnig és Mici és Mráz szövetségesek. Tudja, hogy Kőnig a jó oldalon áll (már csak abból is, hogy épp a németek elől futva menekül be a házba), ebből következik, hogy a másik kettő is, ebből meg az, hogy Ginának ők segítenek, nem pedig ártanak neki.


Ginát NEM akarják német kézre juttatni. Gina ugye akkor lepleződik le, amikor szegény Bánki csupa jóindulatból megírja Kuncz Ferinek, hol van Gina elbújtatva. Kuncz van a németek oldalán, és előle mentik Ginát. Ezért "bérelnek fel" egy hasonló korú lányt, akit felküldenek Pestre az esti vonattal, hogy Kuncz elmenjen a városból, ők meg tovább szöktethessék Ginát hamis papírokkal, Makó Anna álnéven.


Az apját már jóval a születésnap előtt elfogták (tehát nem ő "öleti meg" az apját, vele "csak" zsarolni akarták a tábornokot, hogy árulja el, kik a küzdőtársai az ellenállásban. De mivel a tábornok tudja, hogy a lánya jó kezekben van, nem vall.) Az ellenállás megvédte Ginát, aki a könyv szerint már nem találkozhat többé az apjával, de a háború után visszatér a Matulába, és ott befejezi a tanulmányait. (Ugye a könyvben csak 5. osztályos, de az apja az érettségiig kifizette az összes tandíjat, költséget, mindent.)


Nézd meg még egyszer azokat az utolsó jeleneteket:)

Meg az első rész főcím előtti monológját is hallgasd meg!

2016. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hm, Köszi, azt hiszem így már Világosabb. Valahogy fel sem tűnt hogy azok Német katonák, csupán Afféle Magyar Rendőröknek hittem, korhű ruhában. De Így már érthetőbb.

Talán azért is ilyen hiányos a történet hogy elgondolkodtató legyen, és az Olvasó / néző is ledöbbenjen ha rájön a dolgok menetére. Talán a mai filmek elbutultsága okozhatja hogy az efféle igazi műveket nehéz már elsőre jól értelmezni :)

2016. márc. 5. 23:59
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Még egy kicsit pontosítok.

Nem szó szerint "németek" azok a katonák. Magyarok, akár csak Kuncz Feri. DE! akkor az ország már hónapok óta német megszállás alatt állt (ugye a német hadsereg már akkor hatalomban volt az országban, amikor karácsony előtt Kőnig ellopta a zsidó származású diákok iratait Gedeon irodájából, Gedeon említette is, hogy kimutatást kell adnia a diákok származásáról - a könyv írja is, hogy a hamis papírokban a lányok összes felmenője keresztényként volt feltüntetve). Azok a katonák, akik pedig kimentek Mici házához, a reguláris hadsereg katonái voltak, így a németek irányítása alatt álltak.

(Igaz, a reguláris hadsereg tagja volt a tábornok is, de ő titokban Kőniggel, Miivel, Mrázzal igazából az ellenállásnak dolgozott.)

Ajánlom azt a két jelenetet is nézd meg újra, amikor a tábornok meglátogatja Ginát (egyrészt Gina szökési kísérlete után, másrészt, amikor utoljára találkoznak - ott eléggé feketén-fehéren kimond, elmagyaráz mindent. Csak azt nem árulja el, hogy Kőnig Abigél.)


Ne érts félre, legkevésbé sem bántásból mondom, de számomra egyáltalán nem volt nehezen megfejthető a film, pedig 3. általános iskolás koromban ezt választottam kötelező olvasmánynak, és akkor már ismertem a filmet, tehát úgy 8 évesen láthattam először.

A mostani értelmezési nehézségeknek tényleg az lehet az oka, hogy nagyon megváltozott a világ (és az, amit a televízió ma nyújtani tud) az utóbbi 20-25 év alatt. Hiába, régen még volt értéke az adásidőnek:S Pedig én is csak 30-as vagyok, de nem te vagy az egyetlen, akiket látok, hogy "klasszikusabb" (ez nem is igazán "nehéz" mű, eredetileg tulajdonképpen ifjúsági irodalomnak szánták:S) művek értelmezése nehézséget okoz. Ennyit az iskolai oktatásról:(

Remélem, ez nem veszi el a kedved a további, hasonló filmektől / könyvektől! Nagyon jó élményt jelentenek:) - a régi fantasztikus szereposztásokról nem is beszélve, aminek az Abigél is jó példája.

Az én kedvem meghoztad, ma este elkezdem az Abigélt újranézni:))

2016. márc. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!