Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak olyan magyar egyetemek,...

Vannak olyan magyar egyetemek, amelyek diplomáit elfogadják külföldön?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék az USA-ban élni, és ott dolgozni, de sajnos nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy amerikai egyetem tandíját kifizessük...ezért merült fel bennem a kérdés,hogy esetleg van-e olyan magyar egyetem, amelyen ha lediplomáznék, akkor azt a diplomát elfogadnák az államokban és alkalmaznának vele. Kérlek ne kezdjétek ezt a "naiv vagy, az amerikai álom nem létezik" szöveget, mert nem is akarom az amerikai álmot élni. Egy olyan életet szeretnék ott, mint mindenki másé. Család, ház, egy biztos anyagi háttér. Nem az a célom, hogy meggazdagszok és akkor hazajövök. Ott szeretnék maradni, ezért is lenne nagyon fontos, ez az egyetem kérdés. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

17/l



2016. márc. 5. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs, és még ha lenne is, zöld kártyát hogy gondoltál szerezni? Azt nem osztogatják csak úgy, akkor se ha dolgozni mennél ki.
2016. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valahogy megoldanám. Először vízummal mennék. Akkor tényleg nincs egy se? :-/
2016. márc. 6. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
DE azt ugye tudod hogy munkához vízumot csak úgy kapsz, ha már van konkrét állásod kint, és a főnököd kezességet vállal érted, úgynevezett petíciót ír? Ha sima vízummal mész ki, akkor meg nem vállalhatsz munkát...nem olyan egyszerű ez jól ki van találva.
2016. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan diplomák, amiket elfogadnak, van olyan, amit honosíttatni kell (orvosi pl biztos), de utána elfogadják. Egyébként pedig egyre több ott élő embertől hallom, hogy nem a papír számít, hanem a tudás.
2016. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első, azért ez így meredek, hogy nincs. De van. Ha nem lenne, nem vándorolnának ki a magyar orvosok ezrével.. Elárulom, nem mekibe mennek sülrkrumplit lapátolni, hanem orvosként dolgozni. A magyar orvosi diplomát elfogadják egyébként az USA-ban is, csak előtte le kell tenni a TOEFL nyelvvizsgát és a kétlépcsős USMLE vizsgát, amihez mind a 4 magyar orvosi akkreditált. Utána be lehet kapcsolódni az USA rezidensképzésébe. Mondjuk, én úgy tudom, hogy a magyar orvosiknak van olyan színvonala, hogy egy ilyen USA-különbözeti vizsga nem okoz nagy gondot nekik.
2017. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Eleg sok van, peldaul SOTE , POTE, Semmelweis, medical degrees


na meg persze a CEU :)

2017. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!