Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti óráról órára tanultok...

Ti óráról órára tanultok (legyen szó reál vagy humán tantárgyakról) vagy inkább dolgozatra tanultok meg egy nagyobb anyagrészt?

Figyelt kérdés

Nem azt kérdezem, hogy melyik lenne a helyesebb, hanem azt, hogy ti hogy csináljátok/csináltátok.

Persze azokra az órákra folyamatosan kell tanulni, amiken minden órán feleltet a tanár (bár elég ritka az olyan kitartó, szigorú tanár, így az összes óra csak minimális hányadáról van szó). Tehát ezek az órák értelemszerűen nem tartoznak bele a kérdésbe, inkább azokra az órákra vagyok kíváncsi, ahol épp nincs rendszeresen számonkérés. Van aki ezekre az órákra is tanul/tanult. (Nálunk ilyen óra pl. matek, töri, biológia, olasz, fizika, földrajz, kémia.)



2016. márc. 7. 23:11
 1/7 A kérdező kommentje:

Utolsó mondat helyesbítése:

*(...) tanul/tanult rendszeresen?

2016. márc. 7. 23:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülye lennék. Még így hogy kappányszerűen tanulok még így is sokallom, nem hogy amúgy...
2016. márc. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Arp Du ***** válasza:
100%
"Ismétlés a tudás anyja." Legalább átnézném az órák előtt, ha nem is tudom megtanulni teljesen.
2016. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Arp Du ***** válasza:
Amit szeretetem abból tanultam órára.
2016. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még arra se szoktam tanulni, ha tudom, hogy felelünk, nálnunk csak a töri és az irodalom az ilyen. Töriből óra előtt átnézem amit írtunk a füzetbe, irodalomból meg még sokszor annyit se csinálok, mivel mostanában nem igazán felelünk (12.-ben), de az előző években azért ezt is átnéztem.


Egyébként nekem teljesen mindegy, hogy hogy csinálom, témazárók előtt így is-úgy is át kell néznem. Régen, kilencedikben csináltam olyat, hogy MINDENRE tanultam el is ment vele az egész délutánom, most is elmegy, de legalább nem haszontalanul, hanem önszorgalomból idegen nyelv tanulással.

Még annyit, hogy eszméletlen, mit várnak el a diákoktól: van 8 órád, hazaérsz 4-re (mert ilyen-olyan különórákra kell járnod, hogy kiszenvedj egy 3-ast matekból, meg valakinek a nyelvvizsga meg sorolhatnám), aztán még tanulj a másnapi angol szódogára, a matek témazáróra, plusz felelés várható kémiából és fizikából. És a legrosszabb, hogy a legtöbb tanár azt hiszi, hogy csak az ő tantárgya létezik és csak arra kell készülni. :S

2016. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kettanoskent a nyelvorakra es azokra a tantargyakra orarol orara felkeszulok,amit az adott nyelven tanulok.(ez igy osszesen 5 targyat jelent)

A tobbi nem erdekel tulsagosan,dolgozat vagy feleles elott nezem at csak.

2016. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#5 teljesen egyet értek veled.


Ami engem illet, nem szoktam óráról órára tanulni.

Egyszer csináltam csak (mert már idegesített, hogy nem tudok jobb jegyet szerezni), és azt is csak töriből, 1 témakör erejéig. Tehát mindent megtanultam, témakör közben, és plusz még a TZ-re is készültem. Gondoltam 5-ös lesz, ennyi tanulás után (talán soha nem tanultam ennyit egy anyagrészre), de hát miért is lett volna az (4). Azóta sem tanulok úgy, bár aki azt mondja, hogy ismétlés a tudás anyja annak is igaza van. Csak mint már te is részletezted, egy húzósabb nap után csak-csak fizikai képtelenség minden tantárgyból úgy felkészülni, mint ahogy azt elvárná az adott szaktanár (és ehhez tényleg hozzájárul az, hogy azt hiszik csak az általuk tanított tantárgy létezik). Nálunk egy-egy tanár képes vérre menni (persze velünk, diákokkal szemben) azért, hogy akkor írathassa az adott dolgozatot, amelyik napra ő azt kifundálta. Hiába mondjuk neki, hogy aznap már írunk ebből, felelünk abból stb....

Egyébként én is matek és angol különórára járok.

És persze emellett még mindenki azt mondja, hogy menjél sportolni, ilyen edzésre, olyan edzésre. Ja, hogyne. Ebből a szempontból én szerencsés helyzetben vagyok, mert van egy futópadom, amin akár este később is tudok edzeni. Csak hogy nincs mindenkinek pénze erre...

2016. márc. 8. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!