Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik magyar egyetemen van...

Melyik magyar egyetemen van baltisztika tanszék?

Figyelt kérdés

Egyáltalán van ilyen? Nagyon érdekel a lett nyelv, de sehol sem találtam semmit, pedig olvastam, mintha lenne valahol baltisztika, de semmi konkrétat nem találtam.


Köszönöm előre is a segítséget! :)



2016. márc. 12. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
nem a balkanisztikára gondolsz? pl. SZTE-n van ilyen
2016. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, egész biztosan nem balkanisztikára gondolok :D

De köszönöm :)!

2016. márc. 12. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
felvi.hu honlapot nézd meg, ott fel van sorolva az összes létező egyetemi szak, és le van írva mellé, melyik intézményben oktatják.
2016. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak az a gond, hogy nem dobott ki semmit, lehet, hogy megszűnt volna?



Egy oldalon, miközben olvastam, akadt meg a szemem ezen:


"No de mihez kezdjen az, aki lettül akar tanulni? Azon túl, hogy érdeklődik az ELTE BALTISZTIKA tanszékén (hátha tudnak még akár tanárt is szerezni), egyedül is nekivághat (bár azt a módszert csak azoknak ajánlom, akik már tudnak egy-két nyelvet), hiszen még tankönyv is létezik magyarul,"


Megnéztem az ELTE Szláv és Balti Filológia Intézet oldalát, egyedül minorban van balti nyelv, az is litván.


A előbbi cikk egyébként 2013-as.

2016. márc. 12. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
lett szak konkrétan nincs szerintem egyik egyetemen sem, az ELTE-n szabad kredites lektori órákat szoktak néha meghirdetni és ennyi. litván minor ugye van, illetve észtül is lehet tanulni csak ahhoz magyar szakra kell felvételizni.
2016. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mostmár értem :) Hirtelen meg is lepődtem, hogy lenne külön lett szak? LETT?!! :D De reménykedtem... :)
2016. márc. 15. 20:16
 7/7 Leifur ***** válasza:
Szia! Szombathelyen volt baltisztika szak. Ott adták ki a lett társalgási szótárt is.
2016. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!